Ankara Bas Gitar Kursu

Bas Gitar Kursu Ankara Sanat Kursları

Bas Gitar Kursu

Gitar

Gitar: Parmakla veya pena ile çalınan sekiz şekline benzeyen sap üzeninde ses perdeleri olan telli bir çalgı türüdür. Genellikle altı tellidir ve farklı ağaç türlerinden yapılır. Her türlü müzik aletlerinde kullanılan bir müzik aletidir.

Gitar Türleri:


Klasik Gitar: En ilkel ve sade olanıdır. Kalın üç tel ipek üzerine sarılmış çelik, ince üç tel ise naylondur. Klasik gitarda sağ elin görevi daha fazladır. Genelde klasik ve flamenko...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Bas Gitar Kursu

VIP+ Bas Gitar Kursu

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Bas Gitar Kursu Ankara Sanat Kursları

Bas Gitar Kursu

Gitar

Gitar: Parmakla veya pena ile çalınan sekiz şekline benzeyen sap üzeninde ses perdeleri olan telli bir çalgı türüdür. Genellikle altı tellidir ve farklı ağaç türlerinden yapılır. Her türlü müzik aletlerinde kullanılan bir müzik aletidir.

Gitar Türleri:


Klasik Gitar: En ilkel ve sade olanıdır. Kalın üç tel ipek üzerine sarılmış çelik, ince üç tel ise naylondur. Klasik gitarda sağ elin görevi daha fazladır. Genelde klasik ve flamenko müziklerinde kullanılır.
Akustik Gitar: Akustik gitarın gövdesi klasik gitardan daha şişman ve basıktır. Daha sapa ve çelikten yapılmış tellere sahiptir. Bu nedenle sesi daha sert ve temizdir. En kalın dört teli sarımlı çelik, diğer iki teli sarımsız çeliktir. Akustik gitar daha çok penayla çalınır. Rock, Blues, Caz müzik türlerinde kullanılır.
Elektro Gitar: Tellerin titreşim gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde elektrik akımına çeviren amfi yardımıyla yüksek sese dönüştürülebilen gitar türü. Tremolo kolu, manyetikler, ses ve bas ayarı, switch gibi kısımları dışında diğer gitarlarla aynıdır. Diğer gitarlara göre hızlı çalınabilmesidir.
Perdesiz Gitar: Ara sesleri vermek amacıyla yapılmıştır.1976 yılında Erkan Oğur üretmiştir. Daha sonra sekiz telli gitar, sekiz telli perdesiz gitar, çift saplı elektrik ve klasik perdeli/perdesiz modelleri üretilmiştir.
Lap Steel Gitar: Hawaii yöresine aittir. Altı, yedi, sekiz telli olarak kullanılır. Diğer gitarlardan farklı olarak frenlere basılarak değil gitaristin sol eline taktığı metal yardımıyla çalınır.
7 Telli Gitar: Klasik gitarda bulunan altı telin dışında bir kalın veya bir ince tel daha eklenmesiyle oluşan gitar türü.
12 Telli Gitar: Genelde çelik teller kullanılır. Folk, Blues, Rock'n Roll müzik türlerinde kullanılır.
Weissenborn Gitar: Lap slide gitardır, Los Angeles'ta 1920 ve 1930 'larda Hermann Weissenborn tarafından üretilmiştir. Günümüzde reprodüksiyon ürünleri için kullanılmaktadır.
Bas Gitar: Dört telli olan ve kalın ses veren bir çalgı türü. Değişik çeşitlerde basgitar bulunmaktadır. Genelde 4 telli, 12 telli, 6 telli, 7 telli, perdesiz. Basgitarın elektrogitar yükselticilerinden farkı düşük frekanstaki sesleri daha iyi verebilen özel yükselteçleri olmasıdır. Basgitar genellikle yardımcı çalgı olarak kullanılır. Elektronik ve bilgisayarların sayesinde günümüzde ön çalgı olarak da kullanılmaktadır. Basgitar partisyonları fa anahtarı ile yazılır. Ender tarafından 1950 yıllarının başlarında Fender Precision Bass modeliyle üretilmiştir. Rock, Blues, Punk, Caz, R&B gibi müzik türlerinde kullanılır.