ANKARA MÜZİK KURSU DERSLERİ

blog yazısı ekle !

ANKARA MÜZİK KURSU DERSLERİ

Ankara müzik kursları dersleri uzman hocalar tarafından ve büyük bir titizlikle hazırlanan çalışma programları eşliğinde verilir. Bir konuda başarılı olabilmek için dersler, ders içeriği ve hatta ders süreleri oldukça büyük önem taşır. Bunun yanı sıra öğrenciyi kurstan soğutacak ya da hevesini kıracak şekilde bir çalışma programı olmaması gerekmektedir. Bunu da nitekim uzman hocalar her bir öğrenci için özel olarak çalışma programı hazırladığı gibi çalışma sürelerini de yine öğrencilere uygun hazırlamak zorundadırlar. Zaten uzmanlık denilen şey de tam olarak burada kendini belli etmektedir. Yani sizden az daha bilgili birinden aldığınız müzik eğitimi ile kursta ki uzman hocalardan aldığınız eğitim asla bir olmamaktadır. Bu nedenle iyi bir müzisyen olmak istiyorsanız muhakkak bir müzik kursuna gitmeniz gerekmektedir.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Ankara da yaşıyorsanız gidebileceğiniz birçok müzik kursları vardır. Bu müzik kurslarında verilen dersler öğrencilere birçok anlamda katkı sağlamaktadır. Müzik kurslarında verilen eğitimler çok temel olan nota bilgisi ile başlayarak devam eder. Burada ki amaç herkesin en iyi şekilde ve en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde uzmanlaşabilmesidir. Öğrencilerin müzik algısını ve bilgilerini geliştirerek, evrensel bir kültür olan müziği öğrencilerin daha iyi tanıyabilmesini sağlayabilmek çok önemlidir. Diğer bir yandan müzik denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri de enstrümanlardır. Öğrencilerin enstrüman becerilerinin gelişmesini sağlamak, müziği meslek edinmek isteyen ya da bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerin doğru bir şekilde yönlendirilmelerini sağlayacak eğitimler verilmektedir. Diğer bir yandan derslerle öğrencilere özgüven ve performans eğitimleri verilir. Ayrıca bunları daha iyi kavrayabilmeleri için seyircilerin karşısında gerek bireysel olarak gerek ise de bir grup halinde müzik gösterisi sunmalarına olanak sağlayarak öğrencilerin tam anlamıyla bir müzik ustası haline gelmelerini sağlamaktadırlar.

Ankara müzik kurslarında, müzik dersleri genellikle haftada 1 saat olarak yapılır. Aslına bakılırsa az gibi görünse de bu sürenin oldukça fazla yararları vardır. Yani hem öğrencilerin sıkılmaması için ve hem de herkes haftada sadece 1 saatini ayırarak profesyonel bir müzisyen olabilir. Ayrıca kaçırılan derslerin de telafisi mümkün olabilir.