MÜZİK KURSUNA NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR?

blog yazısı ekle !

MÜZİK KURSUNA NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR?

Müzik kursları şarkı söylemenin ötesinde yeteneklerin geliştirilmesinde ve farklılığın oluşturulduğu mekânlardır. Müzik kurslarında ilk en baştan yani doğru nefes alma, ses tonunu uzun sürede nasıl kullanılması gerektiğini öğrenir katılımcılar. Böylece şarkı söylemek isteyen ama sesinin eğitimsiz olmasından dolayı bu durumdan rahatsız olan katılımcılar müzik kursuna ihtiyaç duyar.
Bir enstrüman çalmak isteyen kişiler son zamanlarda internet üzerinden kendine geçici çözümler aramaktadır. Aslında kısa vade de fayda sağlıyor gibi görünse de tamamen zaman kaybına ve yanlış ve eksik bilgiler ile emek israfını da beraberinde getirmektedir. İşte burada müzik kursuna ihtiyaç duyulmaktadır. Uzman hocaların yönlendirmesi ile doğru bilgilerin öğrenilmesi sağlanır. Böylece zaman kaybı ve motivasyon düşüklüğü gibi olumsuzlukların önüne geçilmiş olunur.

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik kursları son zamanlarda hobiler arasında en yaygın tercihler arasındadır. Okul okumanın veya meslek sahibi olmanın yanı sıra kişiler diğer insanlardan kendilerini farklılaştırmanın yolunu aramaktadır. Bunun için yeteneklerini doğru kullanmayı öğrenmenin adresi olan müzik kurslarına ihtiyaç duyulur.

Müzik kursları akademik düzeyde katılımcılarına eğitim imkânı sağladığından kariyer yolunu bu doğrultuda çizmek isteyen kişilerin hiç vakit kaybetmeden başvurduğu yerlerdir. Böylece yetenek sınavlarına kendilerini profesörlerin ve uzman hocaların oluşturduğu programlara uyarak hazırlanmaktadır. Böylece hayalini kurduğu fakülteye gitmek artık hayal olarak kalmak yerine gerçeğe dönüşmektedir. Bunun için müzik kursuna ihtiyaç duyulur.

Ülkemizde Ankara da bulunan müzik kursları yukarıda saydığımız nedenlerin ve niçinlerin cevabıdır bir bakıma. Çünkü halkın talepleri doğrultusunda oluşturulmaktadır kurslar. Böylece ankara müzik kursları piyasadaki geçici veya amatörce oluşturulan kurslardan bu noktada ayrılmaktadır. Müzik kursu sunduğu hizmetin ve eğitimin kalitesi kursun adını markalaştırmaktadır. Ankara müzik kursları da gerek ulusal düzeyde gerekse uluslararası düzeyde kendini kanıtlamıştır. Mesela akademik düzeyde kendini hazırlamak için bu kurslardan birini seçen bir katılımcı kazandığı başarısını hocalarının desteğine ve tavsiyelerine borçlu hissetmesi aslında müzik kursundan ne kadar memnun ayrıldığının bir göstergesidir.

Ankara müzik kursları her yıl hazırladığı katılımcıların başarılı sonuçlarının listesini asarak takip ettiği stratejilerin farklılığını da ortaya koymaktadır.