DRAMA KURSLARI KİMLERE HİTAP EDER?

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSLARI KİMLERE HİTAP EDER?

Drama oluşum itibari ile Fransa'ya ait olup drama kelimesinden Türkçeye geçtiği belirtilmiştir. Drama, farklı farklı duyguların, olaylar serisini sahnede sergilemek üzere tasarlanmış bir oyun türüdür, şeklinde tanımlayabiliriz. Drama kursları 07 yaş grubundan başlayarak 13 yaş grubuna ait çocuklar ile gençlere ve yetişkinlere yönelik dersler ile katılımcılarına eğitim vermektedir.
Drama kursları son on yılda büyük bir ilgi ile karşılaşmaktadır. Bunun çeşitli sebepleri vardır; farklı düşünmeyi sağlar. Grup çalışması ile işbirliği yapmayı öğrenir. Sosyal ve psikolojik açıdan duyarlı olmayı öğrenir. Sözler ile iletişim kurulduğu gibi birde sözel olmayan iletişim vardır ki işte bu konuyu öğrenir. Estetik duruş- estetik hareketler, öz güven gelişir. Olanı kabul etmek yerine kendine farklı bakış açıları geliştirir. Kısacası kişisel gelişime katkı sağlar.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Horos Sanat ve Dans

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2432 Cadde No:163/2 Çayyolu-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Drama kursları hobi amacı ile derse katılanlar olabileceği gibi, kendini bu alanda geliştirmek isteyenler katılabilir, boş zamanlarında değişik uğraş arayanlar katılabilir. Drama kursları ulusal sınırların ötesini geçerek dünya çapında farklı kültürlerce uygulanmaktadır. Bu da dramanın hiçbir şart, koşul, sınır tanımadığının göstergesidir.

Ankara drama kursları çalışanların, ev hanımlarının, öğrencilerin, farklı meslek mensuplarının katılımı ile sınıflar renkli bir ortama dönüşmektedir. Görüldüğü herhangi bir şart koşulmadığından öğrenmek kolaydır. İstekli olarak derslere katılmanız hem kendi motivasyonunuzu, hem hocanızın motivasyonunu hem de çalışma arkadaşlarınızın motivasyonunu etkileyeceksiniz. Sadece düzenli katılım ile bütün zorlukları aşabilirsiniz.

Ankara drama kurslarına internet üzerinden kayıt imkânı olduğu gibi telefon ile iletişime geçerek gerekli işlemler tamamlandıktan sonra kaydınız gerçekleşmiş olacaktır. Kayıt için zaman bulamayanlar, karmaşık işlemlerden sıkılanlara teknolojinin sunduğu hizmetler artık daha kolay ve hızlı ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca karmaşık prosedürleri de basitleştirerek işlem kolaylığı sağlamaktadır.

Dramanın sosyalleşme sağlamak isteyen, kendini toplumdan soyutlayarak içine kapanan bireylerin iletişim kurmalarını sağlamak, karamsar bakış açısını bir kenara bırakarak kendine yeni ve güzel dünyalar oluşturmak isteyenlerin yani psikolojik açıdan problemleri olanlara adeta ilaç niteliğinde bir tavsiyem olacaktır; drama kursu. Farklı düşünceden ve meslekten kişiler ile diyalog kurmayı öğrenerek yalnızlık hissinden kurtaracaktır.