SANATIN ADRESİ GÜZEL SANAT FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN ADRESİ GÜZEL SANAT FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

Sanat yaşıt olarak insanlığın tarihi ile aynı yaşta ve aynı tecrübeye sahiptir diyebiliriz. Hepimizin yaşamında muhakkak bulunan bir aktivite olan sanat kimilerinin sadece hobi olarak kimilerin ise bir yaşam tarzı olarak hayatımızda yer almaktadır.

Sanatta tıpkı insan gibi değişime uğrayıp ve yine insan gibi çeşitli çeşitli alanları vardır. Nasıl ki insanlar ırk ırk siyahıyla beyazıyla birlikte iç içe yaşıyorlarsa sanatta sahne sanatları, güzel sanatlar ve daha sayamayacağımız birçok sanat dalı ile iç içe yaşamaktadır.
Sanatın tek amacı insanlarda güzel duygular uyandırmak ve bu duyguları uyandırırken de onlara bilgi ve mesaj vermektir. Her sanat kendi sanatkârını içerisinde barındırır. Mesela ressam olan bir kişi resim alanında, ses sanatçılarımız ise müzikal anlamda nasıl bir yer ediniyorsa kendi alanlarında sanatta öyle bir şekilde sanatkârını içerisinde barındırıyor.

Sanatı dünyaya kaplayan bir atmosfer tabakası gibi düşünebiliriz. Sanat insanı saran ve onun için oluşan bir etmendir. Güzel sanatlar denilince akla ilk olarak resim ve müzik gelmektedir. Belki azınlıkta kalan bir kısımda heykelcilik ve seramik gibi sanatlar gelmektedir. Hâlbuki güzel sanatlar bunlar ile sınırlı kalmaz ve oldukça geniş yelpazesi bulunmaktadır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​


Ülkemizde ilk kurulan güzel sanatlar fakültesi Osmanlı döneminden kalma ve Osman Hamdi Bey'in kurduğu Sanayi-i Nefise'ye adında İstanbul'da kurulan aslında o zamanlar başkent olan İstanbul'da kurulan bir fakültedir. 1928'de Yüksek öğretim kurumunun bünyesi altına girerek isminin Mimar Sinan güzel sanatlar fakültesi olarak değiştirilmiştir.

Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları ile istediğiniz okulu kazanabilmek için yeteneğinizi geliştirip daha rahat bir şekilde kazanmanızı sağlıyoruz. Kurslarımızdan mezun olan öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu hayallerini kurduğu güzel sanatlar fakültelerine iyi bir derece ile yerleşmiş olduklarını sizlere belirtmek istiyoruz.

Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları ile hayallerinizi gerçekleştirmek sandığınız kadar zor olmayıp bizim ile sabır ve emek harcayarak kolay bir şekilde istediğiniz okullara yerleşebilirsiniz.

Sizlerde onlar gibi rahatlıkla ve eğlenceli bir şekilde öğrenmek ve hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz. Bizlere ulaşmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ve kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.