GİTAR KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

blog yazısı ekle !

GİTAR KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

Müzik insanların yaşamlarında yemek, uyumak kadar önemli bir unsurdur. İnsanların ruh sağlıkları için de müziğin ayrı bir yeri vardır. Bu sebeple insanlık tarihinde müzik, farklı makam ya da tarzlarla her daim var olmayı başarmıştır. Müziğin evrenselliği ile söylenen diller aynı olmasa dahi verilmek ya da anlatılmak istenen his insanlara etki etmektedir. İçinde bulunulan toplumdan ya da ortamdan etkilenen müzik, o ortama ait olan bir şekil alarak, günümüze kadar gelmiştir. Bu nedenle tüm toplumların kendilerine has müzikleri vardır. Bunun yanı sıra bu müziklere ait de enstrümanlar da bulunmaktadır.Ülkemizde de her yörede farklı bir enstrüman ön plana çıkmıştır. Mesela saz; İç Anadolu ve Doğu Anadolu yörelerinde öne çıkarken, kemençe, Karadeniz'e ait bir enstrümandır, diyebiliriz. Ankara başta olmak üzere Batı, Akdeniz ve Ege bölgelerinde ise çoğunlukla piyano ya da gitar gibi enstrümanlara ilgi duyulmaktadır. Bütün bu enstrümanların varlığı ve insanların da bu müzik aletlerini çalmak istemeleri sonucunda pek çok sayıda müzik kursları açılmıştır. Son dönemlerde özellikle de gençlerde oluşan gitar sevgisinden ve merakından dolayı da pek çok sayıda gitar kursu da bulunmaktadır.

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Kent Dans Bale Okulu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Gitar çalmayı öğrenmek için kurs seçiminde dikkatli olmakta fayda vardır. Şimdi, sizlere gitar kursu seçerken dikkat edilmesi gereken 5 nokta hakkında bilgi vereceğiz.

  • 1.Öncelikle kursta, kaliteli bir eğitim verildiğinden emin olunmalıdır. Kursa kayıt yaptırmadan önce eğitimi ile ilgili bilgi edinilmelidir.
  • 2.Gitar kursunda eğitim verecek olan eğitimcilerin de eğitim düzeyleri bilinmeli ve hatta daha önce aynı kursa gitmiş olan kişilerle görüşülmeye çalışılarak, fikir edinilmelidir.
  • 3.Gitar kursunda mutlaka pratikte uygulama yöntemi ile öğretim esas alınmalıdır. Ayrıca derste kullanılacak olan gitar türlerinin kişilere olan uygunluğu konusunda da kurs yöneticilerinin hassas olduklarından emin olmalısınız.
  • 4.Anlatım tarzında gerçekleşen eğitimlerde ise müziğin ve gitarın tarihi hakkında da bilgilere yer verilmelidir
  • 5.Gitar kursuna katılan öğrencilerin düşüncelerine, isteklerine ve taleplerine cevap verebilecek kalitede ve daha çok uzun vadede hizmet vermiş olan gitar kursları tercih edilmelidir.