GİTAR KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

blog yazısı ekle !

GİTAR KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

Müzik insanların yaşamlarında yemek, uyumak kadar önemli bir unsurdur. İnsanların ruh sağlıkları için de müziğin ayrı bir yeri vardır. Bu sebeple insanlık tarihinde müzik, farklı makam ya da tarzlarla her daim var olmayı başarmıştır. Müziğin evrenselliği ile söylenen diller aynı olmasa dahi verilmek ya da anlatılmak istenen his insanlara etki etmektedir. İçinde bulunulan toplumdan ya da ortamdan etkilenen müzik, o ortama ait olan bir şekil alarak, günümüze kadar gelmiştir. Bu nedenle tüm toplumların kendilerine has müzikleri vardır. Bunun yanı sıra bu müziklere ait de enstrümanlar da bulunmaktadır.Ülkemizde de her yörede farklı bir enstrüman ön plana çıkmıştır. Mesela saz; İç Anadolu ve Doğu Anadolu yörelerinde öne çıkarken, kemençe, Karadeniz'e ait bir enstrümandır, diyebiliriz. Ankara başta olmak üzere Batı, Akdeniz ve Ege bölgelerinde ise çoğunlukla piyano ya da gitar gibi enstrümanlara ilgi duyulmaktadır. Bütün bu enstrümanların varlığı ve insanların da bu müzik aletlerini çalmak istemeleri sonucunda pek çok sayıda müzik kursları açılmıştır. Son dönemlerde özellikle de gençlerde oluşan gitar sevgisinden ve merakından dolayı da pek çok sayıda gitar kursu da bulunmaktadır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Gitar çalmayı öğrenmek için kurs seçiminde dikkatli olmakta fayda vardır. Şimdi, sizlere gitar kursu seçerken dikkat edilmesi gereken 5 nokta hakkında bilgi vereceğiz.

  • 1.Öncelikle kursta, kaliteli bir eğitim verildiğinden emin olunmalıdır. Kursa kayıt yaptırmadan önce eğitimi ile ilgili bilgi edinilmelidir.
  • 2.Gitar kursunda eğitim verecek olan eğitimcilerin de eğitim düzeyleri bilinmeli ve hatta daha önce aynı kursa gitmiş olan kişilerle görüşülmeye çalışılarak, fikir edinilmelidir.
  • 3.Gitar kursunda mutlaka pratikte uygulama yöntemi ile öğretim esas alınmalıdır. Ayrıca derste kullanılacak olan gitar türlerinin kişilere olan uygunluğu konusunda da kurs yöneticilerinin hassas olduklarından emin olmalısınız.
  • 4.Anlatım tarzında gerçekleşen eğitimlerde ise müziğin ve gitarın tarihi hakkında da bilgilere yer verilmelidir
  • 5.Gitar kursuna katılan öğrencilerin düşüncelerine, isteklerine ve taleplerine cevap verebilecek kalitede ve daha çok uzun vadede hizmet vermiş olan gitar kursları tercih edilmelidir.