MÜZİĞİN ETKİSİ MÜZİK KURSU

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN ETKİSİ MÜZİK KURSU

Müzik denince sizlerin aklına neler geliyor diye bir soru çıkarsa karşınıza nasıl bir cevap verirdiniz? Eminiz ki birçoğunuz için aynı anlamları taşıyordur. Müzik denilince insanların aklına yaşam biçimi olmazsa olmazımız, bizleri hayata bağlayan, iyi ki var, müzik olmasaydı ne yapardık gibi cevaplar alırdık. Yani kısaca müziğin insanların yaşamında çok büyük bir payı vardır. Hatta müzik insan yaşamının tek kaynağıdır diyebiliriz.


Müzik sadece insanların hayatını olumlu anlamda etkilemiyor. Bununla da yetinmeyip bitkilerin, hayvanların üzerinde bile çok büyük, olumlu etkileri vardır. Klasik müzik dinletilen bir bitki diğer bitkilere aranla daha hızlı bir büyüme göstermiştir. Hatta yapılan araştırmalara göre klasik müzik dinletilen bir çocuk çok daha uslu, çok daha akıllı bir çocuk, bir birey haline geliyor.

Bitkiler ve hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda müziğin tıpkı insanda oluşturduğu etki bu tür canlılarda da aynı şekil de benzerlik göstermiştir. Mesela klasik müziği bir bitkiye dinlettiğiniz takdirde o bitki çok daha fazla büyüyüp, gelişiyor ve daha fazla çiçek veriyor bu olay kanıtlanmış. İnanmıyorsanız sizlerde deneyebilirsiniz. Müzik yemek, içmek, uyumak kadar lazım olan bir yaşam biçimidir.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Müzik eğitimi olan insanlarda aslında genellikle çocuklarda matematik, İngilizce, işitsel hafıza ve görsel hafızanın arttığı tespit edilmiştir. Ve de müzik eğitimi almayan çocuklara göre daha aktif ve başarılı oluyorlar ve en önemlisi kendilerine olan güvenleri geliyor. Sonuçta özgüven eksikliği insanlarda çoğu güzel şeyden mahrum ediyor. Yani müzik eğitimi resmen faydalı, olumlu, başarılı bireyler yetiştiriyor diyebiliriz.

Ankara müzik kursları ile sizlerde çocuklarınız için iyi bir şeyler yapabilirsiniz. Onların geleceği hakkında bir fikir elde edebilir ve çok büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Mesela ritim duygusunu geliştirebilir ve bunu sayede beyninizi hiç olmadığı kadar hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ankara müzik kursları ile hem geleceğinden emin hem de başarılı bir çocuğa sahip olabilir. Çocuklarımızın geleceği biz anne babalar için kendi hayatımızdan dahi çok önemlidir. Bu önemi çok iyi anlıyor ve sizler için en iyi kaliteli eğitimi biz sunuyoruz.