ANKARA KONSERVATUAR VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA KONSERVATUAR VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK KURSLARI

Müzik insanoğlunun var oluşundan beri hayatında önemli bir yere sahiptir. Her toplumun kendisine özgü ezgisi vardır ve buna rağmen müzik evrensel bir dildir. Yani sanatçının ne demek istediğini anlamıyor isek bile müziğin ezgisi, çalınan müzik aletinin sesi sanatçının yaşadığı duyguyu sizlere anımsatacak hatta o duygunun içerisine sizleri de katacaktır.
Şarkıların dilinin ne olduğuna dair bir fikrimiz olmasa bile kulağımıza hoş gelen müziğe hayranlık duyarız. İşte bu yüzden de müzik elverensel bir dildir. Müziğe olan ilgi böyle iken müzik okullarına ve konservatuarlara eğilim artmış ve büyük bir talep olmuştur.

Müzik ruhun gıdasıdır. Ruhun gıdasını ancak onu eğiterek onunla ilgili eğitim alarak doyma noktasına ulaştırabiliriz. Konservatuar okulları sadece güzel söylemekle ilgili değil müzik aleti çalabilme, müzik kulağı oluşmasında ve yorum yeteneğini geliştirmelerinde öğrencilere büyük bir katkı sağlamaktadır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Her insanın güzel bir sesi olabilir fakat bu sesinizi doğru kullandığınız anlamına gelmez. Sesinizi doğru bir eğitim ile geliştirdiğiniz zaman sizler geleceğin ünlü yıldızları haline gelirsiniz. Fakat ses eğitimi yapmaz iseniz sesinizin güzel olduğuyla kalırsınız bunu da ayrıca belirtmek isterim.

O mükemmel sesinizi eğitimle bir mücevhere dönüştürmek istiyorsanız tıpkı bir mücevher ustası olan bizleri tercih etmelisiniz. Bu konservatuar ve müzik kurslarına hazırlık bizlere ne gibi bir katkı sağlayabilir ki ben böylede ünlü olurum ya da gitmek istediğim yere giderim diyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Sizlere müzik okullarına hazırlığın önemi açıklayalım. Ankara konservatuar ve müzik okullarına hazırlık kursu sizlere daha etkili bir iletişim, karşınızdaki kişinin duygularını daha doğru anlayabilme, konservatuar ve müzik kursları müzik adına gitmek istediğiniz yeri daha sağlam adımlarla daha çabuk oluşmanızı sağlar. Bu kursların sizlere getirileri çok fazla olacaktır.

Sizleri en ünlü sanatçılara eşdeğer bir bilgi haznesiyle geleceğe hazırlar. Daha iyi ve kaliteli bir eğitim istiyorsanız tercihiniz Ankara konservatuar ve müzik okullarına hazırlık kurslarında yana olmalı. Sizlerde bir an önce hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bizleri tercih etmelisiniz. Hayallerinize giden bu zorlu ve emek isteyen yolda sizlerin yanında en büyük destekçiniz olmaktan gurur duyarız.