SANATIN ADRESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN ADRESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

Sanat hepimizin yaşamında az ya da çok bir şekilde yer edinmiştir. Hepimiz sanat denilen o büyük ve rengârenk kumaşın bir tarafından tutup kendimize uyarlamışızdır. Ben sanattan anlamam diyen biri bile muhakkak farkında olmadan sanatın bir dalı ile uzaktan yakından bir bağ kurar nasıl mı dersiniz? Örneğin bir şarkıyı mırıldanıyorsanız veya bir yere yaprak, dal ya da herhangi bir şey mi kararlıyorsunuz? İşte tam da burada sanatınızı icra etmiş oluyorsunuz.
Sanat toplumun gelişimlik seviyesiyle orantılı bir unsurdur. Saygı değer ulu önder Atatürk sanata çok önem vermiş ve bunu birçok sözü ile dile getirmiştir. Örnek verecek olursak ''Güzel sanatlara muvaffak almak, bütün inkılâplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan ilelebet mahrum kalacaktır.

Güzel sanatlar sanatın büyük bir çoğunluğu kaplıyor diyebiliriz. Heykelcilik, resim, seramik, halı dokuma, oyma, film tasarım, grafik tasarım, animasyon, müzikal anlamda yapılan sanatlar ve daha neler neler. Sanat sınırsız bir kavramdır.

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Ülkemizde ilk güzel sanatlar fakültesi şimdiki adı Mimar Sinan güzel sanatlar fakültesindir. İsmi daha önce Sanayi-i Nefise Mektebi adı ile kurulmuş. Osman Hamdi Bey 1882'de burayı kurmuş ve 1928'de güzel sanatlar akademisini almış ve o günlerden bu günlere birçok ünlü sanatçı yetiştirmiştir.

Güzel sanatlar fakülteleri yetiştirmek üzere oldukları öğrencileri önce üniversiteye giriş sınavlarına daha sonra ise kendilerinin belirledikleri özel yetenek sınavlarına tabi tutuyorlar. Bu sınavlara hazırlık için ister özel öğretmen ile çalışın ister bir kurs ile ortak bir çalışma içerisine girin. Önemli olan yeteneğinizi geliştirecek emin eller bulabilmektir. Bu yeteneği geliştirecek olan eller Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarıdır.

Sanatınızı ustaca icra etmek istiyor ve bu hayalini kurduğunuz okullarda hayalini kurduğunuz gelecek için ilk adımı atmak istiyorsanız sizleri Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarına bekliyoruz.

Sınavlara hazırlanmak sizin için daha önce hiç bu kadar eğlenceli ve dolu dolu olmamıştır. Farkımızı fark edip gözlemlemek istiyorsanız sizleri kursumuza bekliyoruz. Bence bu güzel kurslardan o paha biçilemez yeteneklerinizi esirgemeyip sizleri geleceğin aydınları olma yolunda yürütecek olan bu güzel kursları sakın kaçırmayın.