SANATIN HER DALI GÜZEL SANAT FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN HER DALI GÜZEL SANAT FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

Güzel sanat deyince aklınıza neler gelir şöyle bir sıralayacak olursak. Resim, heykel, edebiyat, mimari, müzik, tiyatro, sineme, fotoğraf, dans ve süsleme sanatları ile ilgili pek çok sanat akla gelir. Güzel sanatlar ile uğraşan insanların genelde heyecan verici olur, hayatın tadını çıkarmayı bilen insanlardır kendileri. Güzel sanatların oluşmasının amacı insanlarda heyecan verici duygular yaşatmaktır.
Heykelcilik sanatı Avrupalılardan Türklere gelmiş fakat Osmanlı döneminde İslamiyet kabul edildiği için heykelcilik Osmanlı döneminde pek hoş karşılanmamış ve yasaklanmıştır. Onun yerine resim, edebiyat, mimari, tezhip, hat, oyma, hakk gibi çok çeşitli ve bir o kadarda güzel olan güzel sanatlara eğilim artmıştır. Ayrıca da sinema gibi bir başka sanat dalı ise Osmanlı döneminde yüzüne bakılmayan sanatlardan bir tanesidir.

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara


Güzel sanatlar denilince nedense insanların aklına sadece ve sadece resim yapmak veya şarkı söylemek gelir. Oysaki güzel sanatlar içerisinde pek çok sanat dalı bulundurur. Türkiye de heykelcilik ve buna benzer sanat dalları meşrutiyetin ilan edilmesinden sonra ün kazanmaya başlamış ve heykelcilik sanatına epey bir yönelim artmıştır.

Sizlerde güzel sanatlar adına bir şeyler yapmak istiyor ve güzel sanatlar fakültesine hazırlık yapıp orada okumak istiyorsanız büyük bir çaba sarf etmeniz gereklidir. Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarımız ile sizler hayalinizdeki okula hazır olmayı başarabilir ve istediğiniz yeteneğe kurslarımız ile sahip olabilirsiniz.

Sanat adına aklınıza gelebilecek her şeyi tek bir kursun bünyesinde bulabilir ve aradığınız her şeye cevap bulabilirsiniz. Güzel sanatlar adına uğruna ömürlerini koymuş eğitmenlerimiz ile sizlerin sanat adına bir şeyler öğrenmesi çok daha kolay olacak. Sıkıcı, boğucu ve bir o kadarda kasvetli olan kursları bir kenara atın ve yepyeni, eğlenceli, bir o kadarda öğretmeye indeksli olan eğitmenlerimiz ile öğrenmek daha önceleri hiç bu kadar kalıcı ve hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ankara güzel sanatlar fakültesi hazırlık kursları ile hayalini kurduğunuz okulları, girdiğiniz yetenek sınavlarından istediğiniz dereceyi elde edeceksiniz. Hayalinizi gerçekleştirmek adına yürüdüğünüz bu yolda en büyük destekçilerinizden biri olan kurslarımız hakkında detaylı bilgiyi iletişim adreslerimizden elde edebilirsiniz.