BATININ EŞSİZ SESİ VİYOLONSEL(ÇELLO) KURSU

blog yazısı ekle !

BATININ EŞSİZ SESİ VİYOLONSEL(ÇELLO) KURSU

Viyolonsel (çello) yaylı çalgı aletlerinin büyük üyelerinden birisidir. O kadar büyüktür ki bu müzik aletinin çalma yaş aralığı vardır. Yani küçük çocuklar için pek önerilmez. Ama çalamazlar diye de bir kural yoktur. Evde pratik yapabileceği bir Viyolonsel (çello)'i varsa neden olmasın. Viyolonsel (çello)'in atası Villo de gamba adı Viyolonsel (çello)'in aksine yedi perdeden oluşur. Ama Viyolonsel (çello) perdesiz olduğu için atasına göre çok daha zor çalınır.
Viyolonsel (çello) ses çıkartma, tonlama bakımından kemandan çok daha tok bir ses, kontrbastan ise çok daha tiz bir ses olduğunu belirtmek isteriz. Bu yüzdendir ki Viyolonsel (çello)'in insan sesine benzediği savunulur müzisyenler. Viyolonsel (çello)ortaya çıktığı ilk zamanlar da genellikle orkestralarda bas sesler gibi sesler için kullanılır.

Viyolonsel (çello) 18. Yüzyılda tek başına sahneler almaya başlamıştır. Yani bu eşsiz güzellikte olan müzik aletimiz her iki alanda da harika bir müzik ziyafeti sergilemiştir. Ve halada günümüzde de sergilenmektedir.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara


Viyolonsel (çello)'in boyutundan bahsedecek olursak; kemandan ve viyoladan çok daha büyük ama kontrbastan ise küçük bir çalgı aletidir. Farkı boyutlara da sahip olabilir.

Kullanıcısının yaşına, boyutuna, bedenine göre farklı Viyolonsel'ler (çello) tercih edilmektedir. Viyolonsel (çello)'in bir diğer unsuru ise yapısı ve şekil itibariyle kadın vücudunda esinlenip üretildiğidir. Bu özelliği ise Viyolonsel (çello)'in diğer müzik aletlerinden ayıran diğer başka bir özelliğidir.

Sizlerde müzik adına bir şeyler yapmak istiyorsanız ve bunu hem görsel anlamda hem de işitsel anlamda hoş bir görünüm elde etmek istiyorsanız Ankara Viyolonsel (çello) kursları ile bunu çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilme imkânınız var artık.

Sizlere Viyolonsel (çello)'in çalınması açısından her türlü eğitimi verebilecek ve sizleri Viyolonsel (çello) adına ünlü bir yıldız gibi parlamanıza yardım edeceğiz. Bundan hiç ama hiç şüpheniz olmasın.

Viyolonsel (çello) hem görünüş itibariyle hem de sesi ile işitsel anlamda asilliği taşıyor ve o görkemli duruşuyla dinleyenleri etkisi altına alır. Sizlerde Viyolonsel (çello) kullanmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.

Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi istiyor iseniz bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir, kafanızda takılan her türlü soruyu sorarak cevaplarınızı bulabilirsiniz. Kurslarımıza gelip ücretsiz derslerimizden faydalanabilir ve kararınızı görerek verebilirsiniz.