DRAMA KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Drama kursları, oyuncu olmak ve sahnelerde rol almak isteyen pek çok kişinin eğitim amaçlı başvurduğu kurumlar arasındadır. Oyunculuğun ve drama yapmanın pratik ve teknik yöntemleriyle ilgili bilgi edinmek için gidilen drama kursları arasından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ankara başta olmak üzere pek çok büyük şehirlerde drama kursları hizmet vermektedir. Peki, drama kursu seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Horos Sanat ve Dans

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2432 Cadde No:163/2 Çayyolu-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Öncelikle kursa başaladığınızd ve sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak için iyi bir eğitim alacağınızdan emin olmalısınız. Drama eğitimi öyle herkesin verebileceği bir eğitim değildir. İşinde uzman olan eğitimciler tarafından ders görmeniz önemlidir. Kursta eğitim verecek olan kişileri hakkında bilgi edinmekte fayda var. Bu aşamadan sonra ders göreceğiniz mekanları ve sınıfları mutlaka gezin ve sonra karar verin. Ortamların ve sınıfların, akustik, ferah ve yeterli hareket imkanı tanıyan mekanlar olmasına özen gösterin. Kayıtlarınızı telefondan yaptırmak yerine yüz yüze kayıt yaptırmayı tercih edin. Drama kursu tercihinde uzun yıllardır hizmet veren kurumları seçmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Deneyimi olmayan kursları tercih etmekten uzak durun.

Bu sektörde ne zmandan beri hizmet verdiklerini öğrenin. Drama eğitiminin ardından sertifika verenleri seçin. Bu durum eğitim merkezinin sizi ve imajlarını önemsediklerinin göstergesidir. Ayrıca alacağınız sertifikalar ileriki dönemlerde sizin için avantaj sağlayacaktır. Drama eğitimi veren kurslar arasında uygulama yapanları tercih etmekte fayda var. Kayıt yaptırmadan evvel, drama oyunlarını uygulamalı gerçekleştirip, gerçekleştirmeyeceğinizi öğrenin. Kayıt sonrasında bir daha ulaşma imkanı bulamayacağınız; kısaca, merdiven altı olarak tabir edilen kurslardan da uzak durun. Eğitmenlerle tanıştırılmadığınız ve derslikleri görmediğiniz takdirde kesinlikle kayıt yaptırmayın ve paranızı kaptırmayın.

Amacınız bu işi profesyonel anlamda yapmak ise, kendinizi her yönden özellikle de psikolojik olarak hazırlayın. Bu şekilde motivasyonunuz yükselirken hedef belirlemeniz de kolaylaşacaktır. Kayıt yaptırmak istediğiniz kursta daha önceden eğitim almış olan kişilerle görüşmeye çalışın ve sitelerde kurslarla ilgili yapılan yorumları değerlendirin. Sonrasında bütün kriterleri yerinde olan bir kurs bulduğunuzda gönül rahatlığıyla kaydınızı yaptırabilirsiniz.