VAZGEÇİLMEYEN AŞK VİYOLONSEL (ÇELLO) KURSU

blog yazısı ekle !

VAZGEÇİLMEYEN AŞK VİYOLONSEL (ÇELLO) KURSU

Viyolonsel yaylı çalgı aletlerin önemli bir üyesidir. Yaylı çalgılar arasında bas sesli bir müzik aleti olan viyolonsel(çello) orkestraların vazgeçilmez bir parçasıdır. Viyolonsel(çello) müzik aletleri arasında sesi, tınısı insan sesini benzerliği ile tanınır. Kalıbı ve boyutu kemana ve viyolaya göre daha büyük ve daha geniştir.

Boyunun uzun olmasından dolayı küçük çocukların eğitiminde belirli bir yaş sınırı olduğunu hatırlatmak isteriz. Klasik batı tarzında olan müziğin vazgeçilmezleri arasındadır.Viyolonsel(çello) 16. Yüzyıl başlarında Fransa da üretilmiştir. Şekil itibariyle kadın vücudunu andırır ve bir o kadar da insan sesini andırıyor. Viyolonsel genellikle akustik bir alanda kullanılan bir müzik aletidir. Yumuşak sesi ve oldukça geniş kullanım alanları ile bestecilerin eserlerinde sıklıkla yer verdiği bir müzik aletidir.Viyola, keman, viyolonsel(çello) gibi müzik aletlerin bireysel gelişimde büyük bir rolü vardır. Bireylerin çoklu düşünme yöntemine sürükler. Mesela viyolonsel(çello) çalarken beynimizi çok yönlü kullanmamız gerekir. Verilin notayı çok iyi okumalı, öğrenmeli, ritim duygusunu tutturmalı ve duruşundan hiçbir taviz vermemeye dikkat etmeliniz bunlardan dolayı beyninizi çok yönlü kullanmanız gerekir.

Ankara eğitim kursları ile hayal ettiğinizden daha iyi çalacak ve bunu viyolonsel(çello) öğrenme zamanının çok aşağısında bir sürede öğreneceksiniz. Tüm müzik aletleri gibi viyolonsel(çello)de kursa gelmek isteyen öğrencilerimizin azmi ve sabrı ile doğru orantılı bir şekilde öğrenmeyi kolaylaştırıyor ve daha kısa bir zaman zarfı içerisinde viyolonsel (çello) çalabilen bir sanatkâra dönüştürüyor.

Perdesiz bir müzik aleti olan viyolonsel(çello) çalmak isteyen bireylerde müzik kulağının olması gerekmektedir. Müzik kulağının olmadığı veya yetersiz kaldığı durumlarda kursumuzun sağladığı kulak ve ritim dersleri artı sizin çabanız ile müzik kulağına hâkim olabilir ve rahatlıkla çalabilirsiniz. Perdesiz oluşundan dolayı çalması zor gibi görünen viyolonsel(çello)'e gönül vermiş uzman kadromuz ile gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor çalınan bir müzik aleti olmadığını sizlerde tecrübe ederek öğreneceksiniz.

Başka viyolonsel kurslarına gidip de yanlış öğretim teknikleri yüzünden çalmayı gerçekleştiremediğiniz viyolonseli emeğinizden, hevesinizden çalarak kurulan kurslara sakın ola gitmeyin Ankara viyolonsel kursu kalitesi ile sizlere mükemmel bir viyolonsel sanatçısı olmanızı sağlayacaktır.