KIZILAY VİYOLONSEL KURSU

blog yazısı ekle !

KIZILAY VİYOLONSEL KURSU

Viyolonsel diğer adı ile Çello; Klasik Batı Müziği enstrümanları arasında insan sesine en yakın ses veren enstrüman olarak ünlenmiştir. İlk ortaya çıkış tarihi 16. Yüzyıl ve Fransa olarak bilinir. Başlangıçta orkestrada yardımcı ses olarak kullanılan Viyolonsel, daha sonra kendine has tınısı sebebi ile solo olarak da kullanılmaya başlanmış ve klasik batı müziğinin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. Şekil benzerliği sebebi ile Kemanın büyüğü olarak hatırlanan Viyolonsel çalmak için, fiziksel yeterliliğin yanı sıra yetenek seviyesi ölçü alınır.

Ülkemizde çok geniş bir hayran kitlesi bulunan Klasik batı müziği, birçok ünlü müzisyenimizin ortaya çıkması ve yetişmesine zemin hazırlamıştır. Ankara; bu alanda önde gelen illerimizden biridir. Kızılay merkezli faaliyet gösteren Viyolonsel Kursu sayesinde, siz ya da çocuğunuz bu değerli müzisyenler arasında yerinizi alabilirsiniz.

Viyolonsel Kursu alan öğrenciler, kursun ilerleyen bölümlerinde, keman, bateri piyano dersi alan diğer öğrencilerle birlikte ortak grup çalışması yapabilmekte, böylece orkestra ile birlikte çalma ortamına uyum sağlamaları amaçlanmaktadır. Zaman ve bütçenize uygun olarak bu konuda uzmanlaşmış eğitmenler tarafından verilen Viyolonsel Kursu ile ilgili bilgi almak isterseniz, bizimle irtibata geçiniz.