SANATIN ADRESİ RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN ADRESİ RESİM KURSU

Resim tarihte bilinen en eski sanat dallarından birisidir. Tarihçesi seramikten daha eski bir sanat dalı denilirse resim için hiç de yalan yanlış bir bilgi olmayacaktır. İlk insanlar yaşadıkları mağaraların duvarlarına avladıkları avın ve o tür olayların resimlerini çizdiklerinin kanıtı hala bulunmaktadır.
Resim alanında bir sanat yapmak ve bu konuda büyük bir sanatçı olmanın yolu Ankara resim kurslarından geçmektedir. Sanatını icra etmek isteyen herkesi esim kurslarımıza önemle davet ediyoruz. Sanatın cinsi ve yaşı olmamaktadır. Bu yüzden Her yaş grubuna ve her bireye verilen dersler sayesinde bu işte bir numara olabilirsiniz.

Kursumuzda temek çizim, mesleki çizim, yağlı boya, karakalem çalışması gibi daha birçok nitelikte dersler verilmektedir. Uzman öğretmenlerimiz ile öğrenmek ve öğrenirken eğlenmek artık çok daha kolay bir olay haline gelmiştir. O sıkıcı bunaltıcı kurs havasından tamamen uzakta ve üretkenliği arttırmak için her türlü hizmet sunulmaktadır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Kursumuzda sorulan bir sürü soruyu sizlere urdan cevaplandıralım. Öncelikle bir insanın resim yapabilmesi ve bu resmi sanata dönüştürmesi sanatsal bir nitelik taşıtması için resim yeteneği olmazsa olmaz bir unsur değildir. Yetenekler sadece sizin algınızı ve öğrendiklerinizi uygulama konusunda daha hızlı bir süreç yaşamanızı sağlar. Ne kadar süre içerisinde öğrenebilirim sorusuna gelir isek bu sorunun cevabı tamamıyla size bağlıdır. Sizin göstermiş olduğunuz emek ve sabra bağlıdır.

Kurslarımız ile sizlere sunmuş olduğumuz hizmetlerden bir tanesi de kurs içerisinde yaşayacağınız rahatlıktır. Kasmadan, sıkılmadan, monoton bir havadan uzakta akıcı bir ders işlemeyi sizlerde seversiniz. Hizmetimiz sizlerin bu isteğine göre şekilleniyor ve sizleri memnun etmek amacıyla yapılıyor. Öğrencilerimize gerek ilgi ve alakamızın en üst safhada olduğunu belirtmek isteriz.

Sizlerde değerli ressamlarımız gibi büyük bir Türk ressamı olabilir ve ülkemizin sanatını ve sanatçılarını tüm dünyaya gösterebilir ve kanıtlayabilirsiniz. Dilerseniz sizlere bunu yapmayı başarabilmiş sanatçılarımızı tanıtalım. Abidin Dino, son Osmanlı sadrazamı İbrahim Ethem paşanın oğlu Osman Hamdi bey, İbrahim Çallı, Adnan Turanî, Burhan Uyar gibi ve birde dünya sanatçıları gibi Pablo Picasso, Edward Hepper ve daha nice ressamlar gibi sanatınızı dünyaya duyurabilirsiniz.