Ankara Capoeira Kursu

Capoeira Kursu Ankara Sanat Kursları

Capoeira Kursu

İlginç bir spor, dans ve dövüş sanatı olan capoeira, on altıncı yüzyılda Brezilyalı köleler tarafından uygulanmaya başlanmış bir savaş sanatıdır. Kelime olarak ağaçsız alan anlamına gelir ve adını buradan alır. Bu sanatta spor ve dans bir arada yapılmaktadır. Bu sanatın çıkış noktası Brezilyalıların savaş sırasında kendilerini koruma amaçlarıdır. İlk başta sadece dövüş sanatı olan spor zamanla müziğin de eklenmesiyle dans içeriğine de sahip olmuştur. Bu dans biraz zorlayıcı hareketler içerdiğinden capoeira kurs...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Capoeira Kursu

VIP+ Capoeira Kursu

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Capoeira Kursu Ankara Sanat Kursları

Capoeira Kursu

İlginç bir spor, dans ve dövüş sanatı olan capoeira, on altıncı yüzyılda Brezilyalı köleler tarafından uygulanmaya başlanmış bir savaş sanatıdır. Kelime olarak ağaçsız alan anlamına gelir ve adını buradan alır. Bu sanatta spor ve dans bir arada yapılmaktadır. Bu sanatın çıkış noktası Brezilyalıların savaş sırasında kendilerini koruma amaçlarıdır. İlk başta sadece dövüş sanatı olan spor zamanla müziğin de eklenmesiyle dans içeriğine de sahip olmuştur. Bu dans biraz zorlayıcı hareketler içerdiğinden capoeira kursu eğitiminden faydalanmak daha kolay öğrenilmesini sağlayacaktır.

Başta Brezilya olmak üzere tüm dünyada ilginç tarzıyla yaygınlaşan spor ülkemizde sanat kursu kapsamında eğitimlere dâhil olmaktadır. Capoeiranın, ülkemizde İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok büyük kentte eğitimi verilmektedir.

Teknik bakımdan zorlayıcı hareketlerin olduğu bu spor, uzun süreli çalışmalar sonunda sonuç vermektedir. Bu nedenle belirli bir eğitim alınması ve hareketlerin üzerinde çalışma yapılması oldukça önemlidir. Bu dansın öğrenilebilmesinin en az 20 25 haftalık bir süreçten geçtiği uzmanlar tarafından öğrencilere söylenmektedir. Uygulanması zor tekniklerin daha kolay öğrenilebilmesi kişinin gösterdiği performansla da doğru orantılıdır. Eğitimler yanında kişi hareketlerini günlük tekrarlarla pekiştirirse eğitim süreci hızlanacaktır. Haftada 3 saatlik eğitim kurs yerlerine göre vs. değişiklik gösterebilmektedir.

Bu spora yeni başlayacak olanlar önceden zor ve tehlikeli bir spor olduğunu düşünebilmektedirler. Ancak belirli bir eğitim sürecinden sonra geçen uzman eğitmenler eşliğinde uygulandığında böyle bir tehlike yoktur. Zorluk derecesi de kişinin çalışması ve çabasıyla doğru orantılıdır. Bu spora herkes başvurabilir. Çocuk yaştan yetişkinlere kadar herkes bu sporu yapabilir. Erken yaşta başlanması çocukların vücut gelişimi bakımından oldukça faydalı olacaktır. Erken yaşta başlayanlar ileride çevik ve esnek bir vücuda sahip olurlar.

Temelde seri hareketler, düşürme hareketleri, savunma ve atak hareketlerinden oluşan bu spor bunun gibi birçok hareket barındırır ve eğitimlerle bu hareketlerin kazanılması amaçlanır. Düzenli bir çalışma ve belirli bir süre sonucunda bu sanata dair birçok şeyi öğrenmiş ve bir capoeira dansçısı olmuş olursunuz. Bu sporu yapan herkes zinde ve güçlü bir kas yapısına kavuşmuş olur. Tabi ki belirli bir çalışma ve eğitim sonunda.