ANKARA GİTAR KURSU DERSLERİ

blog yazısı ekle !

ANKARA GİTAR KURSU DERSLERİ

Ankara gitar kursları, ülkemizde ki gitar kursu konusunda en iddialı kurların bulunduğu şehirlerimizin başında yer almaktadır. Hal böyle olunca gitar kursu dersleri de, ders içeriği, ders süreleri ve hatta çalışma programı bile büyük önem arz ediyor. Çünkü Ankara gitar kurslarında, öğrencilere gitar öğretme garantisi verilmektedir. Gitar derslerinde bir öğrencinin başarılı olabilmesi için kişinin istekleri belirlenir ve bu doğrultuda kişiye özel ders programı hazırlanarak eğitime başlanır. Herkesin gitar kursuna gelme amacı farklı olacağı için eğitimin türü de değişecektir. Yani hobi amaçlı olarak gitar kursuna gelenlerin olabileceği gibi konservatuvar seviyesinde de gitar eğitimi verilebilmektedir. Zaten gitar kursunun da en önemli özelliği bu seviyelerin hepsini bünyesinde barındırarak her bir öğrencisine gereken seviyede gitar eğitimi verebilmelidir.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Gitar kursunda geçirilen her bir dakikanın bile önemli olduğunu düşünerek gereken ciddiyetin ve önemin gösterilmesi oldukça önemlidir. Gitar hocalarının da bu konuda ki ciddiyetlerini fark edeceksiniz. Ama bu ciddiyet sizi sıkacak ve bunaltacak gibi değil daha kolay ve çabuk öğrenebilmeniz için ciddiyet ve bir disiplin içerisinde çalışmalar yapmak zorundasınız. Ancak bu şekilde bir gitara tam olarak hakimiyet sağlamanız mümkün olmaktadır. Ayrıca gitar kursları hakkında bir diğer merak edilen konu ise gitar kursu ders süresidir. Bu konuda Ankara gitar kurslarında görev yapan uzman hocalarımızın hazırladığı programların 232 saat olarak ayarlaması oldukça önemlidir. Çünkü her bir öğrenci zaman, emek ve para harcadığı göz ardı edilemez. Bu nedenle çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için ancak 232 saatlik bir çalışma programının uygulanması uygun görülmüştür.

Gitar kurslarında dersler sizin seçeceğiniz gitar türüne göre belirlenir ve yine sizin istediğiniz seviyede sizlere ders ve çalışma programları hazırlanır. Ancak bir öğrenci bu şekilde başarılı olabilir. Ayrıca burada ki amaç insanları gitardan soğutmak, içinde ki gitar çalabilme hevesini yok etmek değil daha eğlenceli, insanlara gitar çalabilme hevesi katması gerekir. Gitar kurslarının aslına bakılırsa en önemli görevi budur. Bu sebeple Ankara gitar kurslarında kişiye özel derslerde gitar dersleri verilmektedir.