TARİHİN GİZEMİ RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

TARİHİN GİZEMİ RESİM KURSU

Sanat her insanın bünyesi içinde bulunan ruhu temizleyen bir aktivitedir. Çeşitli şekilleri vardır. Görsel, işitsel ve daha niceleri bulunuyor. Resimde görsel sanatlardan birisidir. İnsan kendi iç dünyasını, hayal dünyasını, duygusunu, düşüncesini kâğıt, bez, duvar ve daha sayamadığımız birçok eşyanın üzerine çizdikleri görsel mesajlardır.

Resim en eski sanat dallarından biridir. Arkeoloji bilin dalının bizlere verdiği kanıtlar ile resim tarihi insanlık tarihi kadar eski bir sanat olduğu ortaya çıkıyor. İlk insanların mağarada yaşadıklarını ve mağaranın iç duvarlarına avladıkları hayvanların resmettiklerini görüyoruz. Resim ilk insanında günümüzdeki insanlarında en çok başvurdukları ruhu dinlendiren bir sanat dalıdır.
Zaman içerisinde çeşitli akımlar ortaya çıkmış ve resimde bu akımlardan nasibini almış diyebiliriz. Bu akımın öncüleri yine Rönesanssın veriş olduğu rejimlerdir. Sürrealist akımın öncülerinden olan Salvador Dali eserleri ile bir dünya sanatçısı olmuştur. Pablo Picassu, Leonardo Davinci'nin ''Monalisa'' tablosunu eminiz ki hepiniz duymuşsunuzdur. Daha sayamadığımız birçok ünlü ressamın saygıyla anıyor ve en az onlar kadar iyi sanat eseri ortaya koymak için çaba gösteriyoruz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Osmanlıda ise resim önceleri Selçuklulardan kalma minyatür şeklinde ilerlemiş daha sonra ise daha çeşitli ilerlemiştir. Türk tarihinde de çok önemli ressamlarımız bulunup türkün el becerisiniz ve yeteneğiniz tüm dünyaya kanıtlayanların sayısı azımsanamayacak kadar çok.

Sizlerde onlar gibi olmak istiyorsanız sizleri Ankara resim kursuna davet ediyoruz. Resmin farklı sergileniş biçimi var ve sizler sizi en çok hayran bırakan türüne katılabilir ve kendi serginiz açabilir ve yeteneklerinizi ve hayal dünyanızı dışarıya yansıtabilirsiniz.

Resim aslında kişinin kendi hayal dünyasını boyalar ve kalemler yardımıyla dışarıya aktarmasıdır. Resim kursları sizin için inanılmaz fırsatlardan biridir. Peki, bu resim kurslarından hangi birine gitmeliyim diye soruyorsanız sizlere bu konuda engin tecrübeye sahip olan Ankara resim kurslarını öneriyoruz.

Bayanlar ve baylar bizlere hayalimizi gerçekleştirmek için fırsat veren bu köklü kursu ve fırsatlarını kaçırmak doğrusunu söylemek gerekirse hiç akıllıca olmaz. Saygı değer kurs hocalarımız sizlere istediğiniz her alanda, yağlı boya, karakalem ve daha birçok alanda sizleri çok iyi bir sanatkâr yapacaktır.