ANKARA’DA ROL YAPMA VE YARATICI DRAMA KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA ROL YAPMA VE YARATICI DRAMA KURSLARI

Drama, bazen acıklı bazen neşeli duygulara yer vererek yaşamı farklı açılardan ele alan, insanın sorumluluklarını hatırlatan sahnede oynanan bir tiyatro türüdür. dramanın ülkemize cumhuriyet yıllarında girdiği bilinmektedir. Zaman içerisinde dramanın öneminin daha da anlaşılması ile hak ettiği yeri kazanmıştır. Gerek sanatçıların eserleri ile dramanın önemi vurgulanmış gerek açılan drama kursları ile desteklenmiştir. Özellikle de ülkemizin sanat merkezi olarak değerlendirebileceğimiz Ankara bu alanda da başarılı birçok çalışma ile halkına hizmet sunmaktadır.Mavi Cabed Dans Akademi

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Bahçelievler 7. Aşkabat Caddesi No:47/1 Bahçelievler - Ankara

Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Ankara drama kursları son yıllarda popülaritesi yüksek mekânlar arasındadır. Katılımcılarının her yaştan olması yani çocuk, erkek, bayan, genç, yetişkin sanatseverlerin ilgisi yukarıdaki cümlemizin kanıtıdır adeta. Ankara drama kurslarının farklı yerlerde ve semtlerde açılması ile bütün halkın bu alana ilgisini ve bilgisini de arttırmayı amaçlamıştır.

Drama kursları ile çocuklar oyunlar eşliğinde sanata da adım atmış oluyorlar. Drama kursları yeteneklerin daha doğru ve bilinçli bir şekilde geliştirebilme, devam ettirme özelliğini kazanacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çoğu kişinin düşüncesi internette videolar üzerinden öğrenebilirim düşüncesidir. Ancak bu öğrenim bir noktaya kadardır. Çünkü drama kurslarında derslerin profesyonel hocaların gözetiminde gerçekleştirildiğinden dolayı en ufak bir hata atlanmamaktadır ve bu hatalar düzeltilerek usulünce öğrenim imkânı sağlamaktadır. Ankara drama kurslarında katılımcıların yaş grubuna göre gruplara ayrılarak bu düzeye uygun dersler verilmektedir. Drama kendi içerisinde farklı alt basamaklara ayrılmaktadır. Buna bağlı olarak da verilen eğitimin içeriği ve konusu da değişmektedir. Bu alt dallar;

  • Yaratıcı drama
  • Psiko drama
  • Eğitici drama
Drama kurslarında tercihlerinizi oldukça titiz bir araştırma sonucunda belirlemeniz gerekir. Çünkü eğitim süreci içerisinde zaman-emek-para faktörlerine ilave olarak kişinin mutluluğu da önemlidir. Yanlış tercihler zaman ve emeğinizi çaldığı gibi maddi olarak da zarar uğratır. Bunların dışında sizi mutlu eden drama sanatından vazgeçmenizi de sebep olabilir. İşte bütün faktörler içerisinde belki de en büyük kaybı hayallerinizde, mutluluğunuzda yaşayacaksınız. Siz değerli okuyucularımıza tavsiyemiz Ankara'da mevcut drama kurslarından size hitap edenini seçmeniz yönünde olacaktır. Ankara drama kurslarındaki kaliteli hocalar ve personel ile bu sistem içerisinde farklılık oluşturmaktadır.