ORKESTRANIN SESİ KEMAN KURSU

blog yazısı ekle !

ORKESTRANIN SESİ KEMAN KURSU

Keman yaylı müzik aletlerinin en küçüğü olmak ile beraber en narin seslisidir. Bu bakımdan estetik duruyor ve albenisini daha da katlıyor diyebiliriz. Keman batılı müzik aletlerinden en çok tanınmışı olması onun öğrenmek isteyenlerin artmasına neden olmaktadır. Narin ve içli sesi ile kemanın sesi insan sesine benzemesi ile de ününü çok hızlı bir şekilde arttırmıştır.

Keman perdesiz olmasından dolayı zor hatta çok zor çalınan müzik aletleriymiş gibi görünse de asla imkânsız değildir. Perdesiz olması yüzünden notaların belirlenmesi sizlere bağlı bu yüzden keman çalan kişinin müzik kulağının çok kuvvetli olması gerekmektedir. Müzik kulağı çok önemli olması bundan dolayı kaynaklanır. Kurslarımızda verdiğimiz eğitimle müzik kulağı edinilebilmektedir.
Kemanda bütün çalgı aletleri gibi bol azim ve bolca sabır isteyen bir müzik aletidir. Bunun nedenleri de daha önce söylediğimiz gibi kemanın perdesiz olmasından kaynaklıdır. Ama hiçbir şeyin imkânsız olmadığı gibi keman çalmada imkânsız değildir. Sadece birazcık daha vakit ve ilgi isteyen bir müzik aletidir keman. Her ne kadar çaba gerektiren bir alet olması onu öğrenmeyi isteyenleri engelleyemez.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Batı kökenli bir müzik aleti olmasına rağmen keman Türk musikisinde önemli bir yere sahip ve Türk müziği tarafından benimsenmiş bir müzik aletidir. Orkestranın güçlü sesi olan keman solo performanslarıyla da oldukça beğeni kazanıyor. Ünlü bestekârların önemli bestelerinde kemanla sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Ankara keman kurslarımız sizlere keman çalmanın tüm inceliklerini öğretecek ve sizleri bir keman sanatçısı yani kemanist yapacaktır. Kemanın tüm ince ayrıntılarını sizlere aktaracak olan alanında uzman eğitmenlerimiz ile öğrenmek daha önce hiç bu kadar eğlenceli ve kolay olmamıştı.

Ünlü Türk Kemanistlerimizden olan Tunç Ünver, Tuncay Yılmaz, Suna Kar dünyaca ünlü Kemanistlerden olan Dimitri Ashkenazy ve Nicolos Boldeyrov gibi sizlerde keman ile harikalar yaşatmak istiyorsanız sizleri Ankara keman kurslarına davet ediyoruz.

Kurslarımızda erken yaşta kayıt yaptırıp daha kısa sürede keman çalmayı öğrenebilirsiniz. Bizler ile iletişme geçmek ve kurslarımız hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir veya bizzat kurslarımıza gelip bilgi sahibi olabilirsiniz.