GÜZEL KONUŞMAK İÇİN DİKSİYON KURSU

blog yazısı ekle !

GÜZEL KONUŞMAK İÇİN DİKSİYON KURSU

Etkileyici konuşmak herkesin hayalidir. Diksiyon kurslarında genelde şu gibi sorular sorulur; diksiyon kurslarında konuşmam düzelir mi? Güzel konuşabilir miyim? Sadece bu ve bunun gibi sorular sorulur. Milletimizin benliğinden diksiyon denilince akıla gelen ilk ve tek şey sadece güzel konuşmadır. Diksiyon eğitimi sadece güzel konuşmaktan ibaret olduğunu zannederler ama diksiyon demek sadece güzel konuşmadan ibaret değildir.

Diksiyon güzel konuşmanın yanı sıra kendine olan güvenini sağlama, toplum içerisinde kendini ifade etme, utanma-sıkılma gibi problemleri ortadan kaldırma, topluma bilinçli bir birey olarak kazandırma kurslarıdır diyebiliriz. Diksiyon insanların konuşmalarını düzeltecek ve onların daha güzel konuşmalarınca yardımcı olacaktır. Etkili bir diksiyon eğitimi ile sizler resmen kelimeler ile dans edeceksiniz.
Kendinizi karşınızdakine çok rahat, anlaşılır, etkileyici aktarabilirsiniz. Ayrıca tonlamayı, beden dilini, doğru bir bakış ile tamamladığınız zaman sizler kesinlikle karşınızdaki kim olursa olsun onu etkileyecek ve çok güzel bir anlatıma sahip olacaksınız.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Diksiyon eğitimi almış bir kişi ve almamış bir kişi arasında o kadar çok fark vardır ki bu fark konuşmaya başlandığı andan itibaren fark edilebilir. Mesela diksiyon eğitimi almamış kişi kesinlikle doğru dürüst göz teması kuramaz. Açık ve samimi bir şekilde beden dilini kullanamaz.

Topluma kendini ifade edemez etmeye çalıştığında ise toplumun alaycı ve gülünç bakışlarına takılır gözleri. Kimse böyle bir duruma ile karşı karşıya kalmak istemez. O yüzden herkese diksiyon kurslarını öneriyoruz. Peki, iyi bir diksiyon eğitimini nereden alabilirsiniz? Onu da hemen söylüyorum Ankara diksiyon kursları iyi bir eğitim ancak bu adreste verilir. Diksiyon eğitimi almak için bundan daha iyi bir yer bulamazsınız.

Hitabet sanatınızın gelişmesi için daha etkili ses ve tonlama yaparak insanların sizlere olan hayranlığını ve ilgisini arttırabilir. Sizleri daha güvenilir biri haline getirebilir. Türkçemizin o güzelliğini vurgu ve tonlamanın eşsiz uyumu ile taçlandırıp doğru zamanda uygun ses ve vurgu ile daha etkili bir konuşma yapabilirsiniz. Daha etkili konuşma sanat olan diksiyon kurslarımızı tercih etmeli ve biran önce kayıt yaptırmalısınız.

Diksiyon kursları sadece güzel konuşmaktan ibaret değildir sizlere daha etkili bir konuşma için en büyük kolaylıkları sağlar.