ORKESTRANIN SESİ PİYANO KURSU

blog yazısı ekle !

ORKESTRANIN SESİ PİYANO KURSU

Sanat ve insan yüzyıllardan beri hep iç içe yaşam sürmüşlerdir. Özellikle müzikal anlamda sanat her daim yaşamımızın odan noktası haline gelmiştir diyebiliriz. Piyano da bunlara dâhil olan bir müzik aletidir. Batılı bestekârların beste yaparken ön planda tuttukları piyano herkes tarafından çok sevilen ve çalınmayı istenilen bir müzik aletidir.
Tuşlu müzik aleti sınıfında yer alan piyano ilk kez 1711 yılında Bartolomeo Cristofor tarafından yapılmıştır. Piyanonun atası şekil ve yapı itibariyle bu çalgının ilkeli olan Klavikorddur. Piyano ile ilk kez 1770 yılında Muzio Clementi eser yazmaya başlamıştır. Tek başında tüm orkestrayı bünyesinde bulunduran piyano varlığıyla müzik dünyasında bir çığır açmıştır.

Dünyaca ünlü bestekâr ve piyano sanatçısı olan Luvcig Van Beethoven, Claude Debussy, Willem Brons gibi sanatçılarının eserleri günümüzde hala etkisini ve güzelliğini koruyor. Türk piyanistlerinden önemli ve dünyaca tanınan sanatçılarımızda örnek verecek olursak Fazıl say, İdil Biret, Tuluyhan Uğurlu, Erman Varda, Hüseyin Sermet ve daha birçok sanatçımız ile Türk musikisini dünyaya tanıtıyoruz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Atlas Sanat Okulu

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3602 Sokak No: 1/65 Ankara - İncek

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Ankara piyano kurslarımız ile piyano çalmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Piyano çalmak için erken yaşta kurslarımıza kayıt olmayı tercih etmelisiniz ama bu bir yetişkinin piyano çalmayı öğrenemeyeceği anlamına gelmez. Piyano çalmak her müzik aleti çalmak gibi belirli bir emek ve sabır gerektirir. Lakin piyanodan bu durum biraz daha fazla emek ve sabır gerekmektedir.

Piyano çalmanın yararlarından bahsedersek, zekâ gelişimi bakımından piyano çok önemli bir yere sahiptir. Her iki elin kullanılmasından kaynaklanan nedenler sonucunda piyanist her iki lobunu aynı anda ve düzenli bir şekilde kullanır ve bu kullanım sonucunda kişide zekâ bakımından bir ilerleme görülür.

Ankara piyano kursumuzda ister birebir ister topluluk halinde ders alabilir ve kendinizi bir şekilde geliştirebilirsiniz. Engin bilgilere sahip olan piyano öğretmenlerimiz sizlere piyano öğretmek için sabırsızlanıyoruz.

Sizlerde piyano çalma hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız daha fazla zaman kaybetmeden kurslarımıza kayıt yapabilir ve hayalinizi kursumuzdan büyük desteğiyle gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bu şahane fırsatı kaçırmamanızı öneririm. Daha fazla zaman kaybetmeden hemen yeteneklerinizin güzelliklerini keşfedin.

İlgili Videolar