MÜZİĞİN KRALI PİYANO KURSU

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN KRALI PİYANO KURSU

Sizler müzik adına bir şeyler yapmak istiyor fakat henüz nasıl bir müzik aleti çalmak istediğinize emin olamıyorsanız bu yazımız tam size göre sizlere müzik dünyasının en önemli buluşlarından biri olan ve büyük bestekârların eserlerinde muhakkak bulunduğu bir müzik aletinden bahsetmek istiyorum. Piyano daha öncede belirttiğim gibi piyano önemli bir buluştur birçok kişinin hayallerini süsler piyano.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Atlas Sanat Okulu

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3602 Sokak No: 1/65 Ankara - İncek

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Sizler isterseniz çocuklarınızı isterseniz de kendiniz için isteyebilirsiniz, fakat şöyle bir şey belirtmek isterim ki her şeyde olduğu gibi piyano eğitiminde küçüklükten başlanılması tercih edilir. Sonuçta boşuna dememiş atalarımız ağaç yaş iken eğilir diye ama bu siz yetişkinlerinde piyano çalmasına engel değildir. Sizlerde biraz daha fazla çaba ve sabır ile sizlerde piyano çalabilirsiniz.

Piyano bireylerin beyin gelişiminde çok önemli bir faktördür. Özellikle küçük yaştaki çocuklarınız için piyanonun apayrı bir yeri vardır. Hem beyinsel hem de sanatsal alanda çocuğunuzu geliştirebilirsiniz.

Piyanonun beynimizin gelişiminde nasıl bir etkisi vardır diyorsanız. Piyano el ve beyin koordinasyonunun çalışmasını ve bu sayede beynin daha çok çalışmasınız sağlar. Peki, bu kadar önemli olan bir müzik aletini çalmak istiyorsanız sizlere Ankara piyano kurslarını öneriyoruz.

Ankara piyano kurslarında sizleri bekleyen müthiş bir eğitim vardır. Umarım sizinde bu eğitiminden haberiniz vardır. Haberiniz yoktuysa bile artık var. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizler piyano çalmakta başarılı olabilecek ve kendinizle gurur duyabileceksiniz artık bende piyano çalabiliyorum diyebilecek ve hayalinizi gerçekleştirmek olacaksınız.

Piyano diğer müzik aletlerinden farklı olarak tekbir aileye mensup değildir. Piyano tuşlular, telliler ve vurmalı müzik ailesinin en önemli, mensuplarından biridir. Bu yüzdendir ki piyano müzik aletini çalmak diğer müzik aletlerine nazaran çok daha zordur. Ama siz bu zorluğu sabrınız emeğiniz ve isteğiniz ile aşabilir piyanonun üstesinden gelebilirsiniz.

Sizlerde ünlü piyanistler gibi sahnede parlamak, piyano çalmaktan hem maddi hem de manevi bir kazanç sağlamak istiyorsanız sizleri kesinlikle kurslarımız davet ediyoruz. Bizce siz bu güzel fırsatı kaçırmazsınız ve hemen gelip sizleri bir piyanist edasıyla eğitecek olan kurslarımıza kayıt yaptırırsınız.

İlgili Videolar