KUYRUKLU PİYANO İLE DUVAR TİPİ PİYANO ARASINDAKİ 3 TEMEL FARK

blog yazısı ekle !

KUYRUKLU PİYANO İLE DUVAR TİPİ PİYANO ARASINDAKİ 3 TEMEL FARK

Piyano, özellikle müzikle uğraşan kişilerin çok iyi tanıdığı, tuşlara basıldığı anda harekete geçen düzenek sonucunda çekiçlerin tellere vuruşuyla birlikte çalışmaya başlayan bir müzik aleti türüdür. Piyanonun sesi kuvvetli ya da hafif basılmasıyla doğru orantılıdır. Diğer klavyeli çalgılar olan org ve klavsen gibi müzik aletleri, piyanonun bu özelliğine sahip değildir. Ülkemizde özellikle Ankara gibi Batı bölgelerinde vetüm dünyada da en popüler müzik aletleri arasında yer almaktadır. Ayrıca pek çok müzik tarzında da piyano kullanılmaktadır. Piyanonun da çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin, kuyruklu piyano ve duvar tipi piyano gibi. Bu yazımızda kuyruklu piyano ile duvar tipi piyano arasındaki 3 temel fark hakkında bilgi edinebilirsiniz.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Atlas Sanat Okulu

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3602 Sokak No: 1/65 Ankara - İncek

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara


Kuyruklu piyanolar, oldukça göz kamaştıran bir görünüme sahiptirler. Ancak diğer piyano türlerine göre de bir hayli pahalıdırlar. Kuyruklu piyano fiyatları neredeyse bir ev fiyatıyla eş değer olabilir. Alım gücüne sahip olanların da karar vermeden evvel düşünmelerini öneririz. Genellikle kuyruklu piyanolar konser salonlarında kullanılmaktadırlar. Akustik ve ses yönünden de oldukça yüksektirler. Kuyruklu piyanolar da üç çeşittir. Tam kuyruk piyano, yarım kuyruk piyano ve çeyrek kuyruk piyano kuyruklu piyano çeşitlerindendir. Piyano derslerine yeni başlayanlar için en son tercih kuyruklu piyanolar olmalıdır. Böyle durumlarda tercih edilmesi gereken piyano türü ise, duvar tipi piyanolar olmalıdır. Duvar tipi piyanolar akustik özelliğe sahip olan ve yükseklikleri farklılık gösteren piyanolardır. Akustiğinin fazla olması arka taraflarının yüksekliğiyle doğru orantılıdır. Yüksekliğin artmasına bağlı olarak fiyatları da artmaktadır. Şimdi kuyruklu piyano ile duvar tipi piyano arasındaki 3 temel fark ile devam edelim.

  • 1.Sırt kısmı duvara dayalı olan duvar tipi piyanoların, tel boyları kuyruklu piyanoya oranla daha kısadır. Kuyruklu piyanonun aksine dik pozisyonda durur. Bu durumda çok daha az yer kaplamasına sebep olmaktadır. Birinci fark olarak kuyruklu piyano çok yer kaplarken, duvar tipi piyano daha az yer kaplamaktadır, diyebiliriz.
  • 2.Kuyruklu piyanolar daha çok konser salonlarında kullanıldıklarından duvar tipi piyanoya göre oldukça rahatsız edici düzeyde sese sahiptir.
  • 3.Kuyruklu piyano fiyatları oldukça fazladır. Ancak duvar tipi piyanolar, çok çeşitli ölçülere ve fiyatlara sahiptirler.


İlgili Videolar