GİTAR KURSUNA GİDERKEN KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN 5 YOLU

blog yazısı ekle !

GİTAR KURSUNA GİDERKEN KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN 5 YOLU

Gitar çalan herkes bu işi annesinin karnından biliyor olarak doğmamıştır. Gitar konusunda usta olmanın yolu, bu güzel enstrüman için büyük bir zaman ayırmak ve

Ciddi emek harcamak gerekmektedir. Gerektiğinde gecenizi gündüzünüze katarak kendinizi geliştirmeye gayret etmelisiniz.

Elbette gitar konusunda gelişebilmek için bilinmesi gereken bazı ip uçları sayesinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Öncelikle gitar çalmak isteyen kişilerin ilk adımda, gitar konusunda iyi bir eğitim almalarına olanak sağlayacak bir müzik ya da gitar kursuna giderek işe başlayabilirler.Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Ülkemizde özellikle de Ankara gibi büyük şehirlerde pek çok kaliteli gitar kursları bulıunmaktadır. Ancak, tabi ki alacağınız eğitimin yanı sıra kişinin de kendini ilerletmek için gayret etmesi çok önemlidir. Şimdi sizlere gitar kursuna giderken kendinizi geliştirmenin 5 yolu nedir? Maddeler halinde belirtelim.

  • 1.Gitar konusunda usta olan gitaristleri izleyin.İnternet üzerinden bu gitaristlerin konserlerini mutlaka takip edin. Ayrıca usta gitaristlerin derslerini de internetten bularak, takip edebilirsiniz.
  • 2.Gitar konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız; sürekli dinleyin. Dışarıda yürürken ya da otururken, günlük hayattaki tüm aktivitelerinizi gerçekleştirirken usta gitaristleri durmadan dinleyin ve hangi teknikleri uyguladıklarını da algılamaya ve çözmeye gayret edin.
  • 3.İlgi, bilginin % 80' lik kısmını oluşturmaktadır. Tab sitelerinden ya da forumlardan ünlü gitaristlerin sololarına ve şarkılarına karşı ilgili olun ve araştırın.
  • 4.Gitar çalmaya büyük zaman ayırmalısınız. Çalışmadan başarıya ulaşmak mümkün değildir. Gitar çalmanın temelini de çalışmak oluşturmaktadır. Bu sebeple mutlaka günlük pratik yapmalı ve öğrendiklerinizi pekiştirmeli ve geliştirmelisiniz.
  • 5.Gitar çalarken elbette zorlandığınız belirli durumlar olacaktır. Böyle bir durumda gitarınızı bir kenara koyun ve rahatlamaya çalışın. Sonrasında zorlandığınız kısmın üzerine çok daha büyük bir istekle gitmeye çalışın. Bu uygulamanın sonunda ilerleme kaydettiğinizi kendiniz de göreceksiniz. Sabırlı olmak ve düzenli olarak çalışmak bu işin özünü oluşturan unsurlardandır. Başarıya ulaşmış olan hiçbir gitarist, çok kısa süreçlerde oldukları noktalara gelmemiştir. Sabredin ve başarıya ulaşın.
Gitar kursuna giderken, aynı zamanda da sizlere verdiğimiz ipuçlarını değerlendirdiğiniz takdirde başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Şimdiden hepinize kolaylıklar ve başarılar dileriz!