GİTARA BAŞLAMANIZ İÇİN 10 SEBEP

blog yazısı ekle !

GİTARA BAŞLAMANIZ İÇİN 10 SEBEP

Müzik, insanlık tarihi boyu her daim insanların ilgisini çekmeyi başarmış bir olgudur. İnsanlar, canları sıkıldığında ya da mutlu olduklarında çoğu zaman müzik dinlerler. Bir çoğumuz ise yaşamımızın belirli bir döneminde bir enstrüman çalmayı istemişizdir. Özellikle gençlerin tercih ettiği enstrümanların başında da gitar gelmektedir. İnsanların müzik aleti çalmaya duydukları ilgi ile birlikte de Ankara başta olmak üzere tüm ülkemizde de pek çok müzik kursları açılmıştır. Gitar kursları da bu kurslar arasında en fazla tercih edilenler arasındadır.bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Kent Dans Bale Okulu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

Batı Sahne Sanat

devamını oku...
Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Gitar çalmaya başlamak için pek çok sebep bulabilirsiniz. Gençlerin boş geçen zamanlarını müzik gibi bir uğraş ile doldurmalarının birçok yönden faydaları vardır. Örneğin; gitar gibi enstrüman çalan ve zamanını böyle bir aktiviteye ayıran gençlerin ya da çocukların ders başarılarının da yüksek olduğu görülmektedir. Gitar çalmak ya da öğrenmek düşünüldüğü kadar zor değildir. Gitar konusunda yeterli bilgiye sahip olan eğitimcilerden öğrenildiği takdirde kişiye sadece kendini geliştirmek kalıyor.

Gitar için belirli bir zaman dilimi ayırdıktan sonra sarf edeceğiniz gayretin sonucunda gitar çalmayı tam olarak öğrenmeniz mümkün. Hoşlandığınız parçaları çalmanın dışında kendinize ait yeni besteler de yapabilirsiniz. Gitar gibi enstrüman çalan ya da çalmayı öğrenmeye gayret eden gençler ve çocuklar zararlı olan alışkanlıklardan uzaklaşırlar ve boş zamanlarını kendilerinin gelişimine olanak sağlayacak olan güzel bir aktiviteyle doldurmuş olurlar. Ayrıca gitar gibi enstrüman çalan kişiler, kendilerini değerli hissetmenin yanı sıra enstrüman çalarak, bir şeyler başarmanın mutluluğunu da yaşarlar.

Gitar kursuna giderek, bu işi öğrenmek isteyenlerin öncesinde güzel bir araştırma yapmaları gerekmektedir. Kursun eğitmenlerinin deneyiminden ve kalitesinden emin olmalı ve öyle kayıt yaptırmalıdır. Şimdi sizlere gitara başlamanız için 10 sebep sunacağız.

  • 1.Gitar çalan kişilerin ritim yaratma güçlerinde gelişme gerçekleşir.
  • 2.Gitar insanların zihinlerinin dinlenmesine olanak sağlar.
  • 3.İnsanların hayal gücünü zenginleştirir.
  • 4.Gitar çalmak parmakların daha esnek olmasına yardımcı olur.
  • 5.Gitar çalan kişilerin müzik zevkleri de gelişir.
  • 6.Enstrüman çalmak, kişinin algılama kabiliyetini artırır.
  • 7.Günlük yaşam stresinden kurtulmanıza olanak sağlar.
  • 8.Giatar çalarken tutulan ritim sayesinde söz yazma yeteneği de gelişir.
  • 9.Gitar çalmak geliştirildiği takdirde, hobi olmaktan daha öte bir işe dahi dönüşebilir.
  • 10.Parmaklarda olası kireçlenme riskini % 200 oranında düşürür.