ANKARA RESİM KURSLARI HAKKINDA

blog yazısı ekle !

ANKARA RESİM KURSLARI HAKKINDA

Resim çizmek eski zamanlarda bir yetenek gibi görülmekteydi. Artık resim kurslarının faaliyette olması ile resim çizmek çok daha kolay. Yeteneklerinizi resim kurslarında geliştirebilirsiniz. Resim kurslarında derslerde sadece basit düzeyde karakalem çalışmaları yapıldığını düşünmek yanlış olur. Resim sanatına ait ne varsa teknik anlamdaki bilgiler öğrencilere aktarılmaktadır.
Resim kurslarını sadece boş zamanları harcamak amaçlı görülmemelidir. Mesela çocuğunuz temel derslerde Türkçe, matematik, tarih gibi mesleğe geçiş aşamasında başarısız olabilir. Çocukların bu başarısızlık karşısında suçluluk duyması yerine sanat gibi alanlara yönlendirilerek yeteneklerini ve becerilerinin farkına varmaları sağlanabilir. İşte resim kursları bu alanda farklı proje ve çalışmalar ile katılımcılarını eğitim sürecine almaktadır. Sadece çocuklar değil bu alanda kendini görmek isteyen herkes resim kurslarına katılabilir. Her yaşa hitap eden sınıflar ve ders sistemi ile kolaylık oluşturmaktadır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Mas Sanat Merkezi

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Malazgirt 1071. Caddesi No:5 Eryaman-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Ülkemizde sanat alanında destekleme ve teşvik çalışmaları ile önemli noktaya ulaşmıştır. Bu çalışmaların önde gelen isimlerinden biri de Ankara ilimizdir. Tanınmış semtlerinden ilçelerine kadar her köşesinde resim kursları hizmettedir.

Artık teknolojinin inanılmaz değişimi insanlarında bu değişime ayak uydurması zorunluluğunu oluşturmuştur. Sadece insanlar değil aynı zamanda her sektör değişimleri yakından takip ederek kendini adapte etmeye çalışmaktadır. Bunların arasında kurslarda vardır. Sonuçta eğitim insanın hayatının bir parçasıdır ve yaşamı aldığı eğitim kalitesine göre şekillenmektedir. Kurs seçimi yaparken gerek kursun kalitesi gerekse eğitim kadrosundaki hocaların bilgi ve deneyimlerinin de göz önünde bulundurularak karar verilmesi gerekir. yanlış ve bilinçsiz tercihler kişilerin olumsuzluklar yaşamasına sebep olmaktadır. böyle bir durumu kim yaşamak ister ki? Kaybedilen zaman geri getirilebilir mi? Ya da harcanan emek -alın teri yanlış seçimler sonunda bir hiçe mi dönüşecek? Bütün bunlar insanda oluşturacağı hayal kırıklığı gibi soruların cevaplarını aramakla geçirilir bir ömür.

İşte yazılarımızda yaptığımız uzun ve kapsamlı araştırmalar okuyucularımızın nasıl bir rota çizmeleri gerektiğine dair önemli ipuçları olarak değerlendirebiliriz. Ankara resim kursları araştırmamıza konu olmuştur. Böylece her türlü önemli bilgiyi gün yüzüne çıkarmak bizim işimizdir. Ankara resim kursları bu piyasada önemli farklılıklara sahiptir.