SANAT GÜZELLİĞİ SANAT KURSU

blog yazısı ekle !

SANAT GÜZELLİĞİ SANAT KURSU

Sanat nedir? Öncelikle bu konuya iyice bir açıklık getirip daha sonra faydalarından bahsedelim. Sanat: genel içeriği insanda oluşan duyguların( hüzün, sevgi, aşk, ayrılık, doğa vb.) ve hayal gücünün dışarıya yansıtılması ile oluşan bir kavramdır. Sanat her cinsten ve her yaştan fark gözetmeksizin her birey kendi iç dünyasını, hayal dünyasını dışarıya aktararak oluşmasını sağlamaktır.
Sanatın içerisinde var olan tüm güzellikleri ve daha fazlasını kendini benliğinizde var olmasını istiyorsanız ve bunun için eğitim almalısınız. Aldığınız eğitim sonunda usta bir sanatkâr olmak ve sanat adına varlığınızı duyurmak istiyorsanız sizleri Ankara sanat kurslarına bekliyoruz. Sizler için kurulan kurslarımızda sanatın her dalını benimseyebilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz eğitim hizmetinden faydalanmaya ne dersiniz?

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Sanatın varlığı insanların içerisinde çok başka duyguların var olmasını sağlamaktadır. Sanat tarihi insanoğlunun varoluş tarihi ile paralel bir zamandadır. Yani aynı yaşta diyebiliriz. Sanat ilk olarak insan hayatına resim, müzik ve seramik dallarıyla girmiştir. Daha sonraları ise geçen zamanın etkisi ve ihtiyacına bağlı olarak heykelcilik, tiyatro, müzik aletleri, ahşap boyama, bale, opera, halı dokuma, ebru sanatı ve daha sayamadığımız pek çok dalı ile bizlere hizmet etmektedir.

Ankara sanat kursları ile hayatınıza renk katmak ve yeni bir hobi, geçim kaynağı sağlamak istiyorsanız bu isteği kurslarımız ile çok rahat bir şekilde giderebilirisiniz. Sanat adına bildiği her şeyi sizlere anlatmak ve aktarmak için can atan değerli öğretmenlerimiz ile sanat adına her şey hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sanat biz insanoğlunun hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü duygu ve düşüncelerimizin, farklılığımızın ortaya konulmuş biçimidir. Sanat adına bir şeyler yapmak aslında sanıldığı gibi kolay bir olgu değildir. Sanat büyük bir ciddiyet ister yani sorumluluk ister. Sanat Sevgiyi, aşkı, hüznü, yalnızlığı, unutulmuşluğu, yaşanmışlıkları ve huzuru bu ve bunlar gibi pek çok duygudan beslenerek büyür ve meyvesini o şekilde verir.

Sizler için düzenlemiş olduğumuz sanat kursları hakkında daha fazla bir bilgi istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyor ve derslerin ne şekilde işlenişine şahit olabilir ve tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.