KONUŞMADAKİ MÜKEMMELİYET DİKSİYON KURSU

blog yazısı ekle !

KONUŞMADAKİ MÜKEMMELİYET DİKSİYON KURSU

Kimi zaman konuşurken kendimizi yetersiz hissedebiliyoruz. Bazen bir topluma seslenirken, bazen sadece sesli kitap okurken durup kendimizi dinlediğimizde akıcı ve etkileyici olmadığımızı fark edebiliyoruz. Bu durumu siz bile fark ettiyseniz eğer, geçmiş olsun çevrenizdekiler bunu sizden önce fark etmiştir zaten.

Konuşamama gibi kısıtlamanın karşısında durarak sıkı bir önlem almalısınız. Ankara diksiyon kursları bu konuda sizlerin yardım çağrısına kulak verecektir. Diksiyon denilince çoğu insanın aklına ilk gelen hatta akla tek gelen şey düzgün konuşmaktır. Oysaki diksiyon; sadece konuşmaktan ibaret değildir. Toplum önünde duruşunuzu, el kol koordinasyonunuzu, hatta ve hatta bakışınızı bile değiştiren bir sanattır adeta.
Türkçemizin demir başlarından olan vurgu, durak, ezgi, süre; harf ve ses ayrımıdır aslında. Şöyle ki pek fazla anlam içermeyen bir cümleyi bile alır giydirir, süsler ve sizlerin karşınıza öyle bir çıkarır nasıl bir değişime uğradığına siz bile şaşırırsınız.

Diksiyon kursları sizlere beden dilinizi kullanmayı, akıcı ve etkileyici konuşmayı, bir topluluğa hitap ederken sizlerin kan ter içerisinde kem küm etmeden, heyecanlanmadan rahatça konuşabilen, bende buradayım diyebilen bir birey haline getirecektir. Etkileyici ve akıcı bir şekilde konuşmayı kim istemez ki?

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Alanında uzman eğitmenlerimiz ile tüm bu saydıklarımızı gerçekleştirebilir ve kusursuz bir duruşa, konuşma sanatına dönüştürebilirsiniz. Eğer sizlerde bizim gibi düşünüyor iseniz sizleri Ankara diksiyon kurslarına davet ediyoruz. Kursu tamamladıktan sonra kelimeler ile adeta dans edeceksiniz. Kısacası kendinizi yeniden keşfetme ve karşınızdaki bireyleri etkilemenin adıdır diksiyon. kendinizi ve yeteneklerinizi bizim ile keşfedebilirsiniz.

Ankara diksiyon kursları ile konuşma adına her şeyi unutup yeni ve kendinden emin olarak konuşan yeni bir size merhaba diyebilirsiniz. Kursun bitiminde siz bile kendinizde oluşan değişikliğe şaşıracak ve kursa geldiğiniz için kendinizle gurur duyacaksınız. Artık o eski kendine güvenmeyen ve toplum içerisinde heyecan yapıp da konuşamayan sizden eser kalmayacak.

Biten kursun ardından geriye kalan tabloya bir baktığınızda yeni size hayran kalacaksınız. Bizlere ulaşmak ve kayıt yaptırmak için gereken bilgileri iletişim adreslerimizden ve kurumumuzun bizzat kendisinden öğrenebilirsiniz.