GÜNÜMÜZÜN MÜZİĞİ GİTAR KURSU

blog yazısı ekle !

GÜNÜMÜZÜN MÜZİĞİ GİTAR KURSU

Sevgili bayanlar ve baylar sizlerde çok iyi bilirsiniz ki günümüz insanının en büyük hastalıklarından birisi sıkılmışlık ruh halidir. Bu ruh halinin önüne geçilmez ise depresyona bile geçiş yapılabilir. Ve günümüzün bir diğer önemli hastalığı da teknoloji hastalığıdır. Genci, yaşlısı hatta küçücük çocuğu bile teknoloji ile tanışmaktadır. Bu olayın önüne geçmek ve daha fazla kötü bir hale gelmemesi için sizlere önerimiz olan bir müzik aleti ile uğraşmalısınızdır.
Ankara gitar kursu ile sizler kendinizi bulabilir ve kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Çünkü farklı bir uğraş olanlarına yöneldiniz. Yöneldiğiniz bu uğraş alanı sizler için ruhen ne kadar faydalı ise beyin gelişiminiz içinde bir o kadar da yararlıdır. Çünkü gitar çalmak insanların gelişimi için çok önemli bir müzik aletidir.

Gitar gibi bir müzik aleti aslında çalınması çok zor bir alet değildir. En azından diğer müzik aletlerine nazaran daha kolaydır. Kolay dedik ama evde ya da internet sitelerinden gitar çalmayı öğrenemezsiniz. Öğrenseniz bile emin olabilirsiniz ki birçok yanlış bilgiler eşliğinde öğrenirsiniz. Aslında öğrendiğinizi zannedersiniz.

Kent Dans Bale Okulu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Ankara gitar kursları ile sizlere alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gitar hakkında çok önemli bilgiler aktaracağız. Sizler kurslarımıza geldiğinize asla pişman olmayacaksınız. Aksine geldiğiniz için kendiniz ile gurur duyacak ve başarılı bir olaya adım attığınızın farkına varacaksınız.

Gitar telli müzik aletlerinin en önemli parçalarından biridir ve bu özelliği ile de herkes tarafından benimsenmiş bir müzik aletidir. Aslında gitarın tek bir çeşidi yoktur. Pek çok çeşidi olan gitarın her çeşidi ilgi ile çalınmaktadır. Dilerseniz sizler bu çeşitlerde örnekler verelim. Gitar basgitar, klasik gitar, akustik gitar, elektrogitar, perdesiz gitarlardan oluşmaktadır. Ve her bir gitarın görünüşünde yapısında ve seslerin tınısında değişiklikleri vardır.

Tüm her şey gibi gitarda zaman içersinde çoğu kez değişime uğrayan gitar son şeklini yani değişimin tellerinde yaşamıştır. Sesinin çok daha fazla çıkabilmesi yapılan bu değişiklik başarılı bir şekilde ortaya koyulmuş ve sevilmiştir.

Sizler kurslarımıza kayıt yaptırmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ya da bizzat kurslarımıza gelip oradan kayıt yaptırabilirsiniz.