ARANILAN SES KLARNET KURSU

blog yazısı ekle !

ARANILAN SES KLARNET KURSU

Müzik hayatımızın her alanında bizler ile beraber olan çok vefalı bir dost, arkadaş gibidir. Üzüntülerimizde, sevinçlerimizde bizlerin her daim yanında olan tek şey müziktir. Müziğin tarihi insanlığın tarihiyle yaşıttır. Müzik alanında yer almak ve müzik adına bir şeyler yapmak istiyorsanız. Sizlere müzik adına çok önemli bir yere sahip olan klarnet ile tanıştırmak istiyoruz.

Müzikte varlığını önemli bir şekilde sürdüren ve değerini her geçen gün arttıran klarnet sesi ile insanları adeta mest ediyor. Klarnet sesini duyunca kendimizden geçiyoruz. Hal böyle olunca da insanlar klarnet çalmak için can atıyoruz. Sizler sadece bu güzel sesi dinlemek ile yetenek istemiyorsanız daha fazlası için bir hareket haline, bir arayış haline geçtiyseniz sizlere klarnette bir usta olan Ankara klarnet kurslarımızı tavsiye ediyoruz.
Klarnet tarih sayfasında yerini 17. Yüzyılda alıyor ve o zamandan bu zamana kadar popülerliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyerek ilerlemeye devam ediyor. Klarnet batı tarihinde yer alan ve yine özellikle batı müziğinde sıklıkla tercih edilen bir müzik aletidir. Aynı şekilde fakat daha sonradan Türklerin müziğinde de oldukça benimsenmiş ve Türk eselerinde oldukça fazla kullanılmıştır.

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Temel Eğitim Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Aktepe Mahallesi 949. Cadde 32/B Keçiören - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Klarnet beş parçadan oluşan bir müzik aletidir ve bizlere silindirik bir boru şeklini andırmaktadır. O eşsiz müzik aletini oluşturan bu parçalar kalak, kafalık, fıçı, üst gövde ve alt gövdedir. Klarnetin çalınması ise üflenilen sesin yaptığı titreşim ile harekete geçen kamış üflenilen havayı silindirik boruya gönderir. Bu şekilde ses çıkışı meydana gelir.

Türk müziğinde çok önemli bir yere sahip olan klarnet Türk halk müziğinde, pop müzikte, caz müziğinde de kullanılmasıyla çeşitli müzik dallarına uyum sağlayabilen bir müzik aletidir. Buna onu diğerlerine nazaran daha ön plana çıkarır.

Sizlerde bu eşsiz müzik aletini çalmak istiyorsanız Ankara klarnet kurslarına gelebilir ve bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile çok kısa bir zaman dilimi içerisinde klarnet çalmayı öğrenebilir ve hayaliniz olan o mükemmel enstrümanı çalabilirsiniz.

Kurslarımız ile hayalinizi gerçekleştirmek için çıktığınız bu yolda emek ve sabır göstererek ederek ve bizlerin yardımı ile başarıyı elde edebilirsiniz.