MÜZİĞİN BUĞULU SESİ KLARNET KURSU

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN BUĞULU SESİ KLARNET KURSU

Hayatımızda çok büyük bir yere sahip olan müzik her bestede her notada yepyeni bir dünyanın kapılarını bizlere açıyor. Müzik adına bir şey yapmak isteyen bay ve bayanlar sesiyle herkesi büyüleyen bir müzik aleti olan klarneti çalmaya ne dersiniz?

Klarnet sesinin buğulu ve içtenliğiyle sizlerde derin duygular uyandıracak ve sizleri ezgisiyle alıp uzak diyarlara götürecektir. Size sadece dinlemek yetmiyor ve sizde ünlü klarnet ustaları gibi çalmak istiyorsanız sizlere eğitimin zirvesinde yaşayan, herkes tarafından çok beğenilen ve önemle tavsiye edilen Ankara klarnet kurslarımıza bekliyoruz.
Klarnetin dünyadaki gözdeliği 17. Yüzyıldan bu yana süre gelen ve değerine değer katan klarnete olan ilgi tabiri caizse bir çığ gibi büyüyor. Hal böyle iken çalmak isteyen öğrencilerimizin sayısı ve öğrenme meraklıları her geçen gün artıyor. Dünyada bu kadar ünlü olan klarnet Türk sanatçılarımızca ve Türk halkımızca da oldukça beğeniliyor ve ilgi görüyor.

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara


Klarnet beş farklı bölgeden oluşur ve bunlar kalak, üst ve alt gövde, kafalık ve fıçı denilen bölmelerden meydana gelir. Gövdesinin silindirik bir boru şeklindedir. Nefesli bir çalgı olup üflenilen sesin oluşturduğu titreşimle hareketlenen kamış, havayı silindir boru olan gövdeye ilerleterek sesin çıkmasına vesile olur.

Kendisini Türk müziğine çok benimseten bir müzik aleti olan klarnet Türk halk müziği, Türk sanat müziği, caz, funk, pop ve daha birçok müzik türlerinde kullanılan bir enstrümandır. Bu kadar çeşit içersisinde kendinize yakın olan müzik türünü klarnet ile çok rahat bir şekilde çalabilirsiniz.

Ankara klarnet kurslarımız ile sizlerde Türkiye ve dünya çapında bir klarnet sanatçısı olabilir ve hayallerinizi sandığınızdan daha kısa süre içerisinde gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Kursumuzda çok değerli klarnet sanatçıları olan eğitmenler ile ders veriliyor. Ve sizleri klarnet adına bir duayen yapıyoruz.

Sevgili baylar ve bayanlar hayallerinizi gerçekleştirmek işte bu kadar kolay. Doğru üfleme tekniği ile klarnetinizin sesini yedi düvele duyurmaya hazır mısınız? Siz hazırsanız bizde sizlere güzel bir eğitim vermeye hazırız. Sizlere burada en nitelikli bilgiyi sunacak olan hocalarımızla yeni bir dünyanın kapılarını açacağız.