BUĞULU SES KLARNET KURSU

blog yazısı ekle !

BUĞULU SES KLARNET KURSU

Üflemeli çalgı ailesinin enstrümanlarından biridir klarnet sert ve dayanıklı aletlerden yapılmış olan klarnetlerin metalden yapılma olan çeşitlerinde vardır elbette klarnetler yapıldığı maddeye ve büyüklüğüne, boyutlarına göre sınıflandırılmıştır bu klarnetlerden hangisini seçmek istiyorsanız onlar hakkında biraz bilgi edinmelisiniz
Bir müzik aletini çalmak istiyor iseniz o müzik aletini iyi tanımak iyi bilmek gerekir bu yüzden klarnet çalmak isteyen bireyler sizler kesinlikle hangi üflemede ne gibi sesler, nasıl sesler çıkarıyor gibi alıştırmaları yapmak gerekiyor. Bununla beraber klarnet gibi zor bir müzik aletini çalmak istiyorsanız kesinlikle dudak el ve yüz kaslarınızı geliştirmeli kendinizi klarnet çalmaya hazırlamalısınız.

Klarnetin hakkını verebilmek için sürekli olarak egzersizler yapmalı ve bunu her gün yaptığınız bir şeymiş gibi yapmalısınız. Bu şekilde çok daha kolay kavrayabilirsiniz klarnete daha çok hâkim olabilirsiniz

Biraz da klarnetin yapısına değinecek olursak. Klarnet bek, barel, üst-alt gövdeleri kalak isimleri ile beş parçadan oluşur. Klarnete yeni başlayanlar bu beş parçaya çok iyi bir şekilde çalışmalıdır özellikle bek dudağa yerleştirme çalışmalarını çok iyi yapmalıdır

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Klarnette doğru ve güzel bir ses çıkarabilmek zordur ve sizler bu zorluğu aşmak için birilerinden yardım almalısınız klarnet denilen müzik aleti tek başınıza çalabileceğiniz ya da internet gibi yerlerden öğrenirim gibi durumlar ile olamaz. Klarnet gibi soylu ve asil bir çalgı aleti ancak ve ancak Ankara klarnet kursları ile gerçekleşir ancak böyle çalmayı başarabilirsiniz.

Klarnet kurslarımız sizlerin istekleri doğrultusunda sizlerin belirlediğiniz zaman aralıklarında gerçekleşmektedir yani sizler birebir özel ders veya grup şeklinde ve çalışma ortamı istiyorsanız o şekilde düzenlenecektir hangi günlerde ve hangi saatlerde çalışmak istiyor iseniz o saatlerde çalışmak için kurslarımıza gelebilirsiniz

Klarnet diğer müzik aletleri gibi sabır, sevgi, emek ve uğraş ister. Her gün egzersiz yapmayı gerektirir klarnet çalmak. Aslında klarnet çalabilmeyi kurslara giderek online kurslardan yardım alarak ya da internet üzerinde klarnet çalmaya başlayabilirsiniz ancak bunların içerisinde en uygun olanı kurslara gitmektir.

Başka yerlere gidip de o kadar zamanınızı çöpe atmayın. o yüzden sizleri kolayca ve rahatça klarnet çalmayı öğrenebileceğiniz bir yol olan Ankara klarnet kurslarına gelin.