YETENEK BURADA SAHNE SANATLARI KURSU

blog yazısı ekle !

YETENEK BURADA SAHNE SANATLARI KURSU

Sahne sanatları; sanatın sahne üzerinde sergileniş biçimidir. Genellikle tiyatro ve sinema gibi akla ilk gelen sanatlarımızın dışında birde en az onlar kadar özel niteliklere sahip olan bale ve opera sanatları da sahne sanatları arasında yer alıyor. Sahne sanatları sadece bunlar ile sınırlıda kalmıyor. Sunuculuk oyunculuk gibi diğer dalları da bünyesinde bulunduruyor.
Bale bizim ülkemizde pek fazla tutulmuyor gibi görünen fakat sanıldığından daha çok talebi olan sanat dallarından biridir. Bale bünyesinde modern dans sanatını da içerirsinde barındırır. Özellikle de çocukların eğitiminde kullanılan dans (bale) biz büyükler içinde verilse de çocuklarımız üzerinde daha etkilidir. Neden diye soracak olursanız vücudumuzun esnekliği bakımından daha önemli bir yere sahiptir.

Tiyatro; sahne sanatların en eski olan sanatlarından bir tanesidir. Yunanistan'da ortaya çıktığı biliniyor. Tiyatro ise seyirciye bir mesaj verebilmek için kostümler giymiş insanların çeşitli rollere girecek resmedilen bir edebi yazıdır denilebilir. Sahne sanatları andına en popüler olanı ve en çok öğrenilmek istenilenidir. Yalnız maalesef ki ülkemizde tiyatroda pek gözde değil. Herkes tarafından izlenilen bir durum değildir.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Opera ise batı kaynaklı olup ülkemizde çok sevilen sanatlardan bir tanesidir. Sesin çıkışı nefes egzersizi hepsi operanın bir bütünüdür. Sizlerde tüm bu sanat dallarına ilgi duyuyorsanız sizlere Ankara sanat kurslarına davet ediyoruz. Sanatı ve sanatçının çok büyük bir yeri olduğunu ve bir ülkenin sanatı olması o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirler.

"Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz. Hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız." Sözü ile saygı değer ulu önder Mustafa Kemal Atatürk sanata ve sanatçıya verdiği önemi ve bir ülke açısından ne denli büyük önem taşıdığını sizlere bu essiz söyleriyle belirtiyor.

Sizlerde sahne sanatlarına olan ilginizi ve hayalinizi artık gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız Ankara sanat kursu sizlerin yanında ve sizlerin en büyük destekçiniz oluyor. Saygı değer eğitmenlerimiz ile ve sizin sabır ve emekleriniz ile büyük bir sanatçı olabilirsiniz. İstediğiniz alanda her konuyu engin bilgileri olan öğretmenlerimizden temin edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek için iletişim adreslerimize veya kurumumuza gelip bilgi edinebilirsiniz.