ANADOLU TOPRAĞI BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ANADOLU TOPRAĞI BAĞLAMA KURSU

Anadolu'nun sesi ve insanı ile bağdaşlaşan bir müzik aleti olan bağlama her bireyin hoşuna gidecek bir sese sahiptir. Sesini tınısı ile bu müzik aletini Arap ve Anadolu bölgesinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Âşıkların dilini bilen ve onları âşıklığa bürüyen bir müzik aletidir.

Bağlama yapıldığı yıldan bu zamana kadar hep bir değişime uğrayarak bu zamana kadar gelmiş bulunmaktadır. Bağlamanın atası kopuz'dur. 1500 yıllık bir geçmişi olan bağlama içten sesi ile özellikle Anadolu insanının en çok sevdiği müzik aletlerinden bir tanesidir. İsmini ve tellerinin sap kısmına bağlamasından aldığı rivayet ediliyor.
Ankara bağlama kurslarının amacı sizlere hem bağlamayı sevdirmek hem de gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak. Ayrıca bu eşsiz sesi sizlere tanıtmaktır. diğer bağlama kurslarında göreceğiniz eğitim ile bizlerin sizlere vermiş olduğu eğitim aynı keseye konulmamalıdır. Her biri bilgili ve engin tecrübeye sahip olan bağlama eğitmenlerimiz ile bağlamanın farkını sizlerde seveceksiniz.

Ünlü ozanlarımız, âşıklarımız gibi bir ozan veya aşık olmak isteyen herkesi bağlama kurslarımıza bekliyoruz. Bağlama ile kendi duygu ve düşünceleriniz karşınızdaki insana veya kendinize çok güzel ve özel bir şekilde ispat edebileceksiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Bağlama sanatçılarını her Türk insanı elbet en az bir defa duymuş ve onları en az bir kere dinlemiştir. Eserleri ile ünlü olan ozanlarımızdan Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Yunus Emre, Âşık Veysel, Neşet Ertaş ve günümüz sanatçılarından İsmail Tunçbilek, Mustafa İpekçioğlu ve daha sayamayacağımız birçok saygı değer sanatçılarımız gibi olmak artık çok kolay.

Ankara bağlama kurslarına gelerek sizlerde bir bağlama sanatçısı olabilir ve bağlamaya verdiğiniz saygı ve sevgiyi hem maddi he manevi fayda edebilirsiniz. Kurslarımızın sizlere sağlamış olduğu engin bilgiler ve tecrübeler sayesinde hayallerinize kavuşabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlama öğrenirken çuval çuval para harcamanıza hiç gerek yok. Kurlarımız sizlere hem uygun fiyata hem de kalite ile sunuyor. Hayallerinize kavuşmak için attığınız bu zorlu yolda yanınızda, başucunuzda bizlerinde olacağını unutmayın. Kurslarımıza katılmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ve oradan kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da bizzat kurslarımıza gelip oradan da kayıt yaptırabilirsiniz.