DRAMA İLE OYUNCULUĞA ADIM ATMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

DRAMA İLE OYUNCULUĞA ADIM ATMANIN YOLLARI

Drama ile başlayıp, oyunculuğa adım atmak istiyorsanız; eğitimin şart olduğunu bilmeniz gerekir. Burada eğitimden maksat, drama ile çocukluktan başlayıp gençliğe geçiş döneminde oluşan kişilik sürecine katkı sağlamaktır. Kişisel gelişimin yanı sıra yaratıcılık konusunda da ilerlemek ve profesyonel anlamda oyuncu olabilmek için ilk adımları doğru atmak ve hedefleri belirlemek gerekir. Drama ile oyunculuğa adım atmanın yolları ve hedef belirleme de konuyla ilgili hizmet veren kurslara giderek kendinizi geliştirebilirsiniz. Ankara ve daha pek çok şehirde bu tarz kaliteli ve işinde uzman eğitimcilerle hizmet veren kursları tercih edebilirsiniz.Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Horos Sanat ve Dans

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2432 Cadde No:163/2 Çayyolu-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle


devamını oku...
Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Oyunculuk eğitiminin ilk adımında yaratıcı drama karşımıza çıkmaktadır. Oyunculukta en temel derslerden olan yaratıcı drama ile kişisel gelişiminize de olumlu faydalar sağlayabilirsiniz. Bu eğitimde en sık kullanılan teknik, doğaçlama tekniğidir. Ayrıca yaratıcı drama kursları ile alınan eğitimle oyunculuğa adım atma evresi de gerçekleştirilmektedir. Yaratıcı drama eğitimi veren kursların içerikleri arasında bulunan ve en önemli eğitim bölümünü oluşturan kısımların birincisi beden ikincisi ise nefes eğitimidir.

Oyunculuk esnasında doğru şekilde nefes kontrolü yapma ve aynı zamanda da beden dilini doğru olarak kullanma teknikleri öğretilmektedir. Doğaçlama, yaratıcı dramanın temel derslerindendir. Bu ders ile kişilere kendilerini geliştirme imkanı tanınmış olur. Sözlü ve sözsüz doğaçlamanın yapılışı hakkında eğitim verilir. Diksiyon derslerinin de, yaratıcı dramada oldukça büyük önemi vardır. Katılımcı kişiye, şive dersleri, etkileyici konuşma ve ikna kabiliyeti kazandırılmaya çalışılır. Drama eğitimi sırasında kullanılan drama teknikleri ile kişinin yaratıcılık yeteneğinde hangi seviyede olduğu ölçülerek, geliştirmesi sağlanır.

Oyunculuğa adım atmak isteyenlerin alması gereken eğitimlerden bir diğeri de dramatik derslerdir. Drama'ya ait olan tüm ince özelliklerin yanında oyuncunun girmesi muhtemel olan ruh hallerini ve bu hallerden geçişleri ve bütün incelikler, dramatik derslerde öğretilmektedir. Sahnenin kullanılma şeklinden rol arkadaşları ile uyumu yakalamaya ve sahnede bulunan objelerin doğal olarak kullanılmasına kadar olan tüm eğitimler dramatik çalışma derslerinde verilmektedir. Drama eğitimi, oyunculuğa atılacak olan ilk ve en önemli adımların başında gelmektedir.