DRAMA KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Drama kursları, oyuncu olmak ve sahnelerde rol almak isteyen pek çok kişinin eğitim amaçlı başvurduğu kurumlar arasındadır. Oyunculuğun ve drama yapmanın pratik ve teknik yöntemleriyle ilgili bilgi edinmek için gidilen drama kursları arasından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ankara başta olmak üzere pek çok büyük şehirlerde drama kursları hizmet vermektedir. Peki, drama kursu seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Ankara'da Drama Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Drama Kursu


Öncelikle kursa başaladığınızd ve sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak için iyi bir eğitim alacağınızdan emin olmalısınız. Drama eğitimi öyle herkesin verebileceği bir eğitim değildir. İşinde uzman olan eğitimciler tarafından ders görmeniz önemlidir. Kursta eğitim verecek olan kişileri hakkında bilgi edinmekte fayda var. Bu aşamadan sonra ders göreceğiniz mekanları ve sınıfları mutlaka gezin ve sonra karar verin. Ortamların ve sınıfların, akustik, ferah ve yeterli hareket imkanı tanıyan mekanlar olmasına özen gösterin. Kayıtlarınızı telefondan yaptırmak yerine yüz yüze kayıt yaptırmayı tercih edin. Drama kursu tercihinde uzun yıllardır hizmet veren kurumları seçmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Deneyimi olmayan kursları tercih etmekten uzak durun.

Bu sektörde ne zmandan beri hizmet verdiklerini öğrenin. Drama eğitiminin ardından sertifika verenleri seçin. Bu durum eğitim merkezinin sizi ve imajlarını önemsediklerinin göstergesidir. Ayrıca alacağınız sertifikalar ileriki dönemlerde sizin için avantaj sağlayacaktır. Drama eğitimi veren kurslar arasında uygulama yapanları tercih etmekte fayda var. Kayıt yaptırmadan evvel, drama oyunlarını uygulamalı gerçekleştirip, gerçekleştirmeyeceğinizi öğrenin. Kayıt sonrasında bir daha ulaşma imkanı bulamayacağınız; kısaca, merdiven altı olarak tabir edilen kurslardan da uzak durun. Eğitmenlerle tanıştırılmadığınız ve derslikleri görmediğiniz takdirde kesinlikle kayıt yaptırmayın ve paranızı kaptırmayın.

Amacınız bu işi profesyonel anlamda yapmak ise, kendinizi her yönden özellikle de psikolojik olarak hazırlayın. Bu şekilde motivasyonunuz yükselirken hedef belirlemeniz de kolaylaşacaktır. Kayıt yaptırmak istediğiniz kursta daha önceden eğitim almış olan kişilerle görüşmeye çalışın ve sitelerde kurslarla ilgili yapılan yorumları değerlendirin. Sonrasında bütün kriterleri yerinde olan bir kurs bulduğunuzda gönül rahatlığıyla kaydınızı yaptırabilirsiniz.