GENÇLERİN SESİ ANKARA GİTAR KURSU

blog yazısı ekle !

GENÇLERİN SESİ ANKARA GİTAR KURSU

Müzik her insanın yaşamında az ya da çok bir şekilde var oluyordur. Ruhumuzu dinlendiren, beyin fonksiyonlarımızı daha iyi algılayabilme ve daha hızlı işleyebilmesi yönünden faydası vardır. Yapılan araştırmalara göre müziğin her türlü canlı varlığa büyüme ve gelişmesine olumlu katkılar sağladığı kanıtlanmıştır. İnsan bedeni için besin, barınma, giyim gibi ihtiyaçları vardır. Ruh için ise müziktir ruhun ihtiyaç duyduğu şey müziktir.
Ruhunuzun dinlenmesini ve rahat bir nefes almak için çoğu zaman müzik ile iç içe bir yaşam tarzı benimsiyoruz. Son yıllarda gençlerimiz tarafından epey bir popüler olan müzik aleti gitardır. Gençler gitar öğrenmek için adeta can atıyor diyebiliriz. Gençlerin bu ihtiyaçlarını karşılamak için bizlerin elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Ankara gitar kursları ile gitar çalmayan gençlerimiz nerdeyse bir elin beş parmağından daha az olacaktır. Kurslarımıza gelmeyenlerin bin pişman olduğunu sizlere belirtmek isteriz. Gitar adına her türlü püf noktayı öğrenmek istiyorsanız kurslarımız sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır.

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Kent Dans Bale Okulu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Kurslarımız gitar adına herhangi bir yaş sınırlaması olmadığını sizlere belirtmek isteriz. Deyim yerindeyse yediden yetmiş yediye her kesimden bireylere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Ankara gitar kursu ile gitar çalmayan, bilmeyen tek bir kişi dahi kalmaması bizim ilk amacımızdır.

Sizlerde hayatınızda değişiklik yapmak istiyor ve bunu gitar çalmak amacınıza ulaşmak istiyorsanız sizlere her biri usta sanatçılarımızdan olan eğitmenlerimizin desteği ile bunları rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. En büyük hayallerimizden biride bir gün usta bir sanatçı olup müzik adına bir yerlere gelmek istiyorsanız bunu bizler ile gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Sizlere hayalinizi gerçekleştirmede en büyük destekçiniz biz olcağız bundan emin olabilirsiniz.

Her biri kendi alanında çok önemli yerlere gelmiş olan eğitmenlerimiz sizler ile yakından ilgilenecek. İster birebir isterseniz de grup halinde eğitim alabilir ve gitar çalmayı mükemmel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğitmenlerimiz sizlere gitarın öğrenimi kadar nota öğretimi, yorum yapma yeteneği, ritim ve müzik kulağı sizlere en iyi bir şekilde öğreteceğinden emin olun.

Kurslarımız hakkında aklınıza gelebilecek her soru için detaylı bilgi almak işlemi için iletişim adreslerimizden veya bizzat kurs öğretmenlerimizin ve müdürümüzünden öğrenebilirsniz. Sizlere ders vermekten gurur duyarız.