ANKARA GİTAR KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA GİTAR KURSU

Sizlere şu son zamanlarda hangi müzik aleti daha çok dikkatinizi çekiyor, hangisine daha çok ilgilisiniz diye bir soru yöneltirsek eminiz ki %70 gibi büyük bir oran gitar diyecektir. Bundan eminiz çünkü insanların özelliklede gençlerin gitara ilgisi hatırı sayılır derecede büyük. Gitarın her geçen gün popülerliği çığ gibi büyüyor. Eğer sizlerde hala gitarın o eşsiz büyüsüyle tanışmamışsanız sizlerin tanışmanız için en uygun yol elbette ki Ankara gitar kurslarıdır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Gitar aslında çalınması çok da zor bir müzik aleti değil. Ama böyle dedik diye de çocuk oyuncağı zannetmeyin sakın. Her şeyde olduğu gibi gitarında zorlukları vardır elbet ama sabır ve özverili bir çalışma ile yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Bunu aklınızın bir köşesine yazmanızı ve asla çıkarmamanızı öneririm. Gitar telli müzik aletlerimizden biri olup çalınması da o kadarda zor olmayan mükemmel bir tınıya sahip olan nadide müzik aletimizdir.

Gitar 6 telden oluşur ve perdeli bir müzik aletidir. İşte bu yüzden gitar kolay çalınabilen, kolay besteler yapabileceğiniz bir müzik aletidir. Yalnız gitar çalmayı işi bileninden öğrenmeli gitar konusunda uzmanlaşmış birilerinden yardım almalısınız. Yoksa gitar çalmayı çok az bilen birilerinden öğrenmeye kalkarsanız sizler çok büyük bir hata yapmış olursunuz. Yanlış bir bilgi ile sizde gitar çalmayı yanlış öğrenirsiniz ki bizde bunu istemeyiz.

Ankara gitar kurslarımız ile sizlere uzman eğitmenlerimizi eşliğinde umduğunuzdan da kısa bir süre içerisinde gitar çalmayı iyi, doğru, güzel ve en iyi bir şekilde öğreteceğiz. Bu sayede sizler çok iyi bir gitarist, çok iyi bir bestekâr olabilirsiniz. Gitar ile mucizeler yapabilir hiç ummadığınız bir anda yıldızınız belirtmeden geçemeyeceğim ki gitar kurslarımızı çok uygun fiyatlara başlayabilirsiniz. Her şey sizler için düşünülmüş olan gitar kurslarımızda sizleri görmekten çok mutlu oluruz.

Bizler ile iletişime geçmek istiyorsanız bizlere internet sitemizden ulaşılabilir ya da bizzat gelip kurslarımızdan bilgi edinebilirsiniz kurslarımıza geldiğiniz takdirde nasıl çalışmalar yaptığınızı görebilirsiniz. Sizin yeteneklerinizin harcanmasına gönlümüz razı olmaz işte o yüzden sizlere en güzel fırsatları sunan bizler hep varız.