GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TİYATRO KURSU

blog yazısı ekle !

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TİYATRO KURSU

Tiyatro: bir sahne üzerinde oyuncuların seyircilere bir öyküyü jest mimik ve hareketlerle anlatma yoludur. Tiyatronun doğuş amaçlarından biri ise insanlara olayları düşündürme ve ders verirken görsel yolla bilgi aktarmadır. Yunanistan'da doğup kısa zaman da tüm dünyada yapılan bir etkinlik haline gelmiştir.

Orta çağda ve 16. Yüzyılda batı ve Avrupa dünyasının kiliselerinde İncil de geçen hikâyeleri görsel olarak seyircilere aktarmak ile başlamıştır. Türklerde ise bu durum köy seyirlik oyunu geleneği içerisinde gerçekleşmiştir.
Tiyatroda Doğu-batı kültür medeniyeti etkileşimi oldukça fazladır. Eski Türk tarihine bakarsak meddah, köy seyirlik oyunları, orta oyunları, karagöz ve Hacivat Türk tiyatro tarihinin tiyatroculuğunu geliştirmesini sağlamışlardır. İnsanlar tiyatroya çok merak salmış ve günden güne tiyatro ve tiyatro oyunculuğuna olan merak artmıştır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Geçmişten günümüze kadar gelen ve oldukça ilgi gören tiyatro hala taliplerini bulmaktadır. Bizlere düşen atalarımızdan kalan tiyatro sanatını geliştirmek ve onların başlatıp geliştirdiği bu güzel sanat dalını gelecek kuşaklara daha güzel bir şekilde armağan etmektir.

Kurs olarak bizim görevimiz şu son günlerde eskisi gibi etkisi olmayan etkisi günden güne azalan tiyatroyu eski altın çağını yaşatmak. İnsanlara tiyatronun ne kadar güzel ve eğlenceli bir sanat dalı olduğunu aşılamak anlatmak onları tiyatroya teşvik etmek amaçlarımızın başında yer alıyor. Yılların birikime sahip olan usta oyuncu kadrolarımızla sizlere güzel bilgilerini aktarmaya can atan hocalarımızla birlikte tiyatro kurslarını sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Ankara tiyatro kursu tiyatro adına gösterdiği üstün hizmetler ve başarılar sayesinde adını çok önemli yerlere getirmiş ve sizlere tiyatronun a'sından z'sine en ince ayrıntılarına kadar aktarmaya gönül vermiştir.

Tiyatro adına bildiğiniz her şeyi sizlere unutturup sizler için bambaşka bir dünyanın kapılarını açacağız. Tiyatro adına, tiyatro oyunculuğu adına her şeyi sizlere güler yüzlü hizmet veren kursumuzda bulabilir ve harcadığınız zamanın buna değdiğine kanaat getirebilirsiniz. Kurslarımıza kayıt için gereken unsurları iletişim adreslerimizden veya direkt olarak kursumuzdan öğrenebilirsiniz.

Sizler için çok yararlı olacak olan bu güzel kursa hemen kayıt yaptırmalı ve tiyatronun o muazzam mutluluğunu yaşamalısınız işte o zaman sizlere güzel olan Ankara tiyatro kurslarını tavsiye ediyoruz. Tiyatronun önemi ve güzelliğini kurslarımız aracılığı ile daha da kavrayacaksınız.