Ankara Dramaturqi Kursu

Dramaturqi Kursu Ankara Sanat Kursları

Dramaturqi Kursu - Herkes İçin Harika Bir Deneyim

Tiyatroyu sevenler aynı zamanda dramaturjiyi de seveceklerdir. Çünkü dramaturji öğrenmek için tiyatroya da hâkim olmak gerekmektedir. İkisini bir elmanın iki yarısı olarak bile düşünebilirsiniz. Ortalama 90'lı yıllardan beri ülkemizde dramaturji bulunmaktadır. Dramaturji diğer yakın ismiyle tiyatro eleştirmenliğidir. Özellikle yazı yazmayı sevenler de dramaturjiyi çok seveceklerdir. Çünkü eleştirilerini herkes yazarak ifade etmektedir. Yazarlığa ve tiyatroya ilgi duyanların dramat...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Dramaturqi Kursu

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Dramaturqi Kursu Ankara Sanat Kursları

Dramaturqi Kursu - Herkes İçin Harika Bir Deneyim

Tiyatroyu sevenler aynı zamanda dramaturjiyi de seveceklerdir. Çünkü dramaturji öğrenmek için tiyatroya da hâkim olmak gerekmektedir. İkisini bir elmanın iki yarısı olarak bile düşünebilirsiniz. Ortalama 90'lı yıllardan beri ülkemizde dramaturji bulunmaktadır. Dramaturji diğer yakın ismiyle tiyatro eleştirmenliğidir. Özellikle yazı yazmayı sevenler de dramaturjiyi çok seveceklerdir. Çünkü eleştirilerini herkes yazarak ifade etmektedir. Yazarlığa ve tiyatroya ilgi duyanların dramaturji kursları sayesinde kendilerini çok daha kolay bir şekilde ifade etmeleri mümkün olacaktır. Ankara'da sizlere bu şekilde imkânlar sunulmaktadır. Öğrencilerin çok fazla yaşadığı; kültür şehri olan başkent Ankara isteyen herkese çok fazla sayıda fırsat sunmaktadır.

Dramaturji kelime anlamı olarak, bir tiyatro oyununu sahnelemeden gözden geçirmek anlamına gelmektedir. Düşünün ki bir tiyatro oyunu yazıldı ve oynanmaya hazır fakat onay alamadığı sürece o oyunun oynanması tercih edilmemektedir. Çünkü herkes tiyatro oyunu konusunda bir şeyler karalamaktadır. Fakat hepsinin sahneye adaptasyonu mümkün olmamaktadır. Bu yüzden yazılmış olan tiyatro oyunun sahneye adapte edilebilmesi için düzenlemeler yapılması gerekebilir. Görmüş olduğunuz gibi, Dramaturji sadece tiyatro eleştirmenliği değildir aynı zamanla tiyatro senaristleriyle de birlikte çalışan kişilerdir. Dramaturji kursları, kursiyerlere bu konularda da ayrıntılı bilgi verecektir. Özellikle Ankara'da en iyi dramaturji eğitimini almanız mümkün olacaktır.

Dramaturji çok geniş bir kavramdır. Çok fazla alt kısma ayrılabilmektedir. Bütün bunları dramaturji kursları sayesinde öğrenebileceksiniz. Ama dramaturji eğitimi almak isteyenleri özellikle tiyatro sahneleriyle barışık olması gerekir. Çünkü bu geniş kavram tiyatro ile birebir ilgilidir. Dramaturji kursları sayesinde tiyatro metinlerini nasıl okumanız gerektiğini, sahneye adapte ederken, nelere dikkat etmeniz gerektiğini, sonunda oyun sahnelendikten sonra da sahnelenen tiyatro oyunu hakkında eleştiri yapmayı dahi öğrenebilirsiniz.

Önemli olan sizlerin ne kadar kendini tiyatro ve dramaturjiye yakın hissettiğidir. Çünkü siz ne kadar yakın hissederseniz o derece başarılı olabilirsiniz. Diğer yandan dramaturji kursları sayesinde, öğrendikçe dramaturjiyi sevdiğinizi de fark edebilirsiniz. Bu kursların hayatınızda çok fazla değişiklik ve ilerlemeye de sebep olacağına emin olabilirsiniz. Kim bilir belki de kurs sonrasında bu mesleği icra edeceksiniz.