DANS AYAKKABISI

blog yazısı ekle !

DANS AYAKKABISI

Dans yüksek bir enerjiye sahip bir etkinliktir. Hareket halinde olurken konforu hissetmeli özgürce adımlarımızı sağlam atmalıyız. İstanbul gibi şehirlerde bu dans ayakkabılarına ulaşmak diğer şehirlerden daha kolaydır. Bazı ayakkabılar ise günlük kullanımda bile bu saydıklarımızı karşılamıyorken bir dans ayakkabısından daha fazlasını beklediğimizi unutmayalım. Bir partner aramaktan daha önce bir dans ayakkabısı aramak aslında yapılacak en iyi hareket olabilir. Dansı öğrenen ruhunuz, beyninizdir evet ama dansı ayaklarınızla gerçekleştirirsiniz. Ayaklarınızın rahatlığı, özgür hareket kabiliyeti dansınıza da yansıyacaktır. Dans ayakkabısı denge kayıplarını minimuma indirir ve olası sakatlıkların bir nebze olsun önüne geçilir. Ağırlık ani sarsıntılar ve denge değişimine duyarlı hale getirilen yapısı ile dans ayakkabısı sizi rahat ettirmek için tasarlanır. Siz de dansın keyfini çıkarırsınız. 40 derecelik bir ortopedik eğime sahip olan ayakkabılar dans etmek için biçilmiş kaftandır. Ayak boşluğu doldurulmuş ayakkabılar sizi daha giyer giymez güvende hissettirir. Ağırlık merkezi, ani hareketlere rağmen size denge kaybı yaşatmamalıdır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Emir Kaya Dans Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Odabaşı Caddesi Bahar Sitesi Hanımeli Apartmanı 14/1-B Türkkonut Çayyolu-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

HSM Hobi Sanat Merkezi

Kızılay

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı No:61 (Zafer Çarşısı, Mine Mağazası 2 bina yanı) Kızılay-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara


Ağırlığınızın her zaman doğru yerde kaldığınızı ve ayakkabının ne tarafında toplandığına dikkat edin. Doğru ortopedik kodlamalara sahip olmayan ayakkabılar ayak sağlınızı ciddi derecede tehdit eder. Diz de ve bel de sakatlanmalara yol açar. Özgüveninizi en iyi yansıtan şey duruşunuzdur size iyi bir duruş sağlayan ayakkabıyı seçmek dans gibi artistik etkinliklerde oldukça önemlidir. Görselliğin içinde müzikle var olursunuz. Dans bedeninizin her noktasını harekete geçiren bir etkinliktir. Tam performans sağladığınız salsa dansında kendinizi güvende hissetmek için ayakkabınızda ortopedik seçimler yapmalısınız. Ayak sağlığınızı korumanız dansınızın devamlılığını büyük ölçüde sağlar. Doğru tabana basmak denge merkezinizi değiştirmeyecek böylelikle denge kayıplarına bir son vermiş olursunuz.

Kayma tehlikesi pisti iyi kullanmanıza engel olur. Sizin özgüveninizi düşürür ve hareket kabiliyetinizi sınırlandırır. Kavrama tutuş hareketlerine ayak uydurmak için doğru dans ayakkabısını seçmelisiniz. İlk başta denediğinizde ayakkabının sizi sıkmasına izin verin zaten dans ederken giydiğinizde ayakkabıdaki genişleme ayak kalıbınıza göre olacaktır. Tam numaranızdaki ayakkabı seçimini yapmaktan çekinmeyin. Sıkıyor diye düşünüp daha büyük numara almayın aksi takdirde esneyip ayak kalıbınızın şeklini alınca ayağınızdan çıkma tehlikesi olabilir. Bu da dans ayakkabısının tüm özgüven sağlayan yapısını yerle bir eder.