ANKARA BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA BAĞLAMA KURSU

Bağlama, Türk müziğinde çok önemli ve azımsanmayacak kadar büyük bir yere sahiptir. Türk tarihinde Osmanlı'dan bu yana süregelen ve o zamanda çok önem verilen müzik aletleri arasında yer alan bağlama şimdi de aynı özene ve yere sahiptir. Başlarda pek hak ettiği değeri görememiş fakat daha sonraları değeri görmeye başlamıştır.

Osmanlı'da döneminde ilk olarak sarayda çalınması gerçekleşmiş daha sonraları ise halkın arasına girerek daha çok ve daha hızlı yayılmaya başlanmıştır. İlk başta 5 telli olarak yapılmış daha sonraları tel sayısı artarak 7 telli olarak yapılmıştır. Bağlamanın atası ilk örnekleri olan kopuz bağlama ile çok fazla bir benzerliği bulunuyor.

Bağlama sanatçısı ve bağlamanın ustası olmak istiyorsanız sizlere bu isteğinizi gerçekleştirecek olan Ankara bağlama kurslarına davet ediyoruz. Ozan, âşık olmak ve bağlama müzik aletini çalabilmek bağlama sanatçısı olmak kurslarımız ile hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sizlerin çokça emek, çokça sabrı ve bizim sizlere vermiş olduğumuz verimli dersler ile bağlamayı çalmak daha kolaydır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Bağlama çalmak çok zor bir iş gibi görünse de aslında o kadar da zor değildir fakat bağlama çalmak için bütün parmaklarınızı kullanmanız gereklidir. Hemen hemen her gür parmak egzersizi yapmanız gerekir. Düzenli olarak parmak egzersizi yaptığınız takdirde zor gibi görünen bu müzik aletini sizlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Sizlerde ünlü âşıklarımızdan bir tanesi olmak ve onların yolundan ilerlemek istiyorsanız sizleri Ankara bağlama kurslarına bekliyoruz. Sizleri kurslarımız ile adeta usta bir sanatçı haline getireceğiz. Türk halk müziğinde önemli bir sanatçı olmak istiyorsanız sizleri bu isteğinizi gerçekleştirmede kurslarımızın çok büyük yardımı olacaktır.

Ülkemizin ünlü âşıkların, ozanlarından olan Âşık Veysel, Kaygusuz Abdal, Neşet Ertaş gibi ve daha birçok usta sanatçımız gibi sizlerde başarılı olmak bağlama hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız sizleri kurslarımıza davet ediyoruz. Kurslarımıza geldiğiniz takdirde sizleri istediğinizi, hayallerinize ulaştırmayı bizler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bizlere ulaşmak istiyor ve kurslarımıza kayıt yaptırmak istiyorsanız eğer bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir ya da bizzat kurslarımıza gelip nasıl ve ne şekilde bir eğitim verdiğimizi görmek istiyorsanız sizleri kurslarımıza davet ediyoruz.