SANATIN BOYASI RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN BOYASI RESİM KURSU

Resim sizin elinizden çıkan herhangi bir figürün ya da objenin bir yere çizilme sanatıdır. Resmin tarihi hakkında biraz bilgi verelim isterseniz. Resmin ile ilk insanlık tarihi aynı yaştadır desek hiçte abartılmış bir cümle kurmuş olmayız. Resim ilk olarak insanlığın yaşam sürdüğü tarihlerinde ortaya çıkmıştır. İlk resim yapılan neyse ise mağara duvarlarıdır. Avlandıkları olayları çizerek resim yapmaya başlamışlardır.

Resim sanatı sizlerinde tahmin edebileceği gibi günümüze gelene kadar çok bariz belli olan bazı değişimlere uğramıştır. Zaman içerisinde doğup gelişen akımlardan etkilenerek her fırsatta değişim göstermiştir. Ayrıca resim sanatı tarih bilimine çok büyük fayda sağlamıştır. Tarih bilimine bazı yönlerde ışık tutmaktadır.
Resim sanatını her kesimden, her topluluktan insanlar icra edebilir. Sanat evrenseldir herkesin sanat yapmaya hakkı vardır. Pek çok insan resimle ilgilenir ve gördüklerini, hayal ettikleri bütün unsurları parmaklanın ucu ile sanata dönüştürürler ve bu konuda kendilerini ispatlayabilirler. Sanat alanında hayal gücü sandığınızdan daha çok yer kaplamaktadır.

Ankara resim kursu resim sanatında istediğiniz yere gelmeyi ve bunu çok kısa bir zaman zarfı içerisinde yapmaya ne dersiniz? Kurslarımızda siz değerli öğrencilerimize verdiğimiz eğitimde geometrik çizimler ile derslere başlamaktayız. Bu geometrik desenler ise eğri, düz, dairesel çizgiler, ölçü, oran-orantı, açı ve mekân çizimi, gölgelendirme, karartma ve sayamadığımız birçok olanda eğitim almanızı sağlamaktayız.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Mas Sanat Merkezi

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Malazgirt 1071. Caddesi No:5 Eryaman-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Ankara resim kurslarına gelecek hayalini kurduğunuz ve olmasını istediğiniz her şeyi bizzat kendiniz yapabilirsiniz. Kurslarımız ile sanatınızı icra etmek istediğiniz, gitmeyi planladığınız okullara daha hazırlıklı ve daha kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Kurs öğretmenlerimizin engin bilgi ve becerilerini sizlerde fark edecek ve onlar gibi hatta daha iyi bir sanatçı olmak için onların vermiş olduğu bilgiden faydalanabilirsiniz.

Sizlerde ünlü Türk ressamları gibi Adnan Turanî, Burhan Uyar, Abidin Dino, İbrahim Çallı gibi büyük bir sanatçı olmayı istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kurslarımıza başvurmak olacaktır. Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve derslerin nasıl işlendiğini sizlerde görmek istiyorsanız sizleri misafir öğrenci olarak ücretsiz derslerimize davet ediyor ve farkımızı kendi gözlerinizle görmenizi sağlıyoruz.