ANKARA’DA GİTAR DERSİ VEREN KURSLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA GİTAR DERSİ VEREN KURSLAR

Gitar dersi almak isteyenlerin karşılaştıkları en önemli sorun hiç şüphesiz iyi bir kurs bulabilmektir. Çünkü her ne konuda olursa olsun iyi bir kurs demek iyi bir öğretmen, iyi bir çalışma programı, disiplin ve ciddiyet anlamına gelmektedir. Bizim konumuz gitar kursları olduğu için bu konu üzerinde fazlasıyla duracağız.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Çünkü gitar öğrenebilmek yetenekten ziyade fazlasıyla emek harcamak, zaman harcamak ve hatta para harcamak anlamına gelmektedir. Bahsettiğimiz bu üç ana faktör geri getirilmesi imkansız ve temel faktörlerdir. Bu nedenle gitar kursuna gitmeye karar verdiyseniz özellikle yapacağınız ilk iş iyi bir gitar kursu bulabilmektir. Eğer gitar konusuna yabancı iseniz zaten ilk olarak çevrenizden daha önce gidenlerin fikrini almak en iyi yapılacak harekettir. Diğer bir yandan yaşadığınız ilde gitar dersleri veren bütün kursların listesini yaparak onlarla görüşmek ve kendinize göre belirlediğiniz kriterlere göre eleyerek içlerinden birini seçmek en mantıklısı olacaktır. Eğer Ankara'da yaşıyorsanız aslında işinizin daha kolay olduğunu belirtelim. Çünkü Ankara oldukça büyük bir şehir olması nedeniyle gitar kursları konusunda da oldukça başarılı kursları bünyesinde barındıran bir şehrimizdir. Bu sebeple kısa bir süre yaptığınız araştırmalar sonucu size en uygun bir gitar kursunu seçmek oldukça önemlidir. Bu sayede seçtiğiniz gitar kursunda daha başarılı olabilir ve daha iyi işler başarmanız işten bile değildir.

Ankara'da gitar dersleri veren en tanınmış ve gözde kursların sayısı oldukça fazladır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi iyi bir kurs seçmek eğitimin en önemli adımını oluşturmaktadır. Çünkü seçtiğiniz kurs size uzun bir süre eğitim vererek bir emek sarf etmenizi sağlayacaktır. Uygun olmayan bir kurs seçtiğiniz zaman bütün bu emekleriniz ve zamanınız boşa gidecektir. Sizlerde başarılı bir gitar sanatçısı olmak istiyorsanız ve bunu da başarırken emeklerinizin ve zamanınızın boşa gitmesini istemiyorsanız Ankara'da hizmet veren gitar kurslardan birini tercih edebilirsiniz. Sizlerde kısa bir süre içerisinde tüm emeklerinizin karşılığını aldığınızı fark edeceksiniz.