YAN FLÜT KURSU ALINACAK KURUMA SORULMASI GEREKEN 5 SORU

blog yazısı ekle !

YAN FLÜT KURSU ALINACAK KURUMA SORULMASI GEREKEN 5 SORU

Yan flüt, öğrenmesi pek kolay olmayan, emek, çaba ve fazlası ile sabır isteyen bir müzik enstrümanıdır. Yan flüt çalmayı öğrenebilmek için öncelikli olarak bu konuda istekli olmalı ve bu işi sevmelisiniz. Sık sık nefes kontrol ve diyafram çalışmalarında bulunmalı ve düzenli olarak pratikler yapmalısınız. Gerekli teknik bilgilere sahip olmalı ve bunları pratiğe de dökebilmelisiniz.bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Kişide müzik bilinci ve sevgisi uyandırmada fazlası ile etkili olan yan flüt çalışmaları bu alana ilgi duyanlar için aslında oldukça keyifli geçecektir. Kişiyi sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak pek çok yönde olumlu olarak etkileyen bu enstrümanı evde tek olarak öğrenmek mümkün alarak da öğrenebilmek mümkündür. Ancak kurslar her zaman daha etkili ve kalıcı bir öğrenme olanağı sunmaktadır. Evde daha uzun sürede öğrenebileceğiniz bir şeyi kursuna olduğu gibi kurs giderek daha çabuk ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle de yan flüt gibi öğrenmesi pek kolay olmayan fazlası ile emek ve çaba gerektiren şeylerde kursa giderek öğrenilmesi daha mantıklı bir karar olacaktır.

Ankara ve daha pek çok şehirde yan flüt kursları veren kurumlar bulabilmeniz mümkün. Orada bulunan profesyonel kişiler, yan flüt seçiminiz konusunda size en iyi şekilde yardımcı olacaklar ve başlangıç için en önemli konuyu halletmiş olmanızı sağlayacaklardır. Ayrıca her enstrümanda bilindiği üzere yan flütte de en doğru eğitim yöntemi, dersin bireysel olarak verilmesidir.

Sizlerde seçecek olduğunuz kurslarda eğitimlerin toplu olarak verildiği kurslar yerine bireysel olarak verilenleri daha öncelikli olarak tutmaya önem göstermelisiniz. Böylelikle aldığınız eğitim daha efektif olacaktır. Aynı zamanda da bu işi en iyi bilen kişiler tarafından öğrenebilme imkanına sahip olmuş olacaksınız. Ancak bunların olabilmesi için sizlerin kurs tercihiniz en iyi şekilde yapmanız gerekmektedir. Çünkü bu durum sizin öğrenmeniz konusunda en etkili olan faktörlerden biri olacaktır. Dolayısıyla kurs seçimlerinizi yaparken birtakım öncelikleriniz olmalı ve onları göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Kurs tercihi yaparken görüştüğünüz kurs kurumlarına sizin tercihinizi en doğru şekilde yapabilmeniz için yöneltmeniz gerekecek belli başlı sorular olmalıdır. Şimdi yan flüt kursu alınacak olan kuruma sorulması gereken 5 soru nedir onlara bir bakalım;

  • 1.Yan flüt dersi veren hocalar kimler?
  • 2.Yan flüt ders süreci ne kadar sürer?
  • 3.Yeteneğim hakkında bana gereken bilgiyi verecek misiniz?
  • 4.Haftada kaç saat ders olacak?
  • 5.Yan flüt dersi kayıtları ne zaman ?