ANKARA BAĞLAMA KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA BAĞLAMA KURSLARI

Yüzyıllardır aşkların can yoldaşı olan bağlama ile dostluğunu sizlerde biliyorsunuzdur. Özellikle Anadolu ve civarında büyük ilgi görmüş bir müzik aleti olan bağlama ile aşkı kendi dilinizle çok ilgi çekici olarak anlatılabilir ve bunu dışarıya ustaca vurabilirsiniz. Âşık Veysel ''Ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın'' sözünü hepimiz biliyoruz. Âşık Veysel'i âşık yapan asıl unsur can dostu diye adlandırdığı bağlaması olduğunu sizlerde tahmin ediyorsunuzdur.
Özgün müzik denilince akla gelen müzik aleti olması bağlamayı ülkemizde en çok sevileni yapıyor. Sizlerde özgün müziğin kralı olan Ahmet Kaya gibi büyük ve adını unutulmaz bir müzik aleti ile duyurabilirsiniz. Sizlerde özgün müziğin usta sanatçıları gibi olmak istiyorsanız bunu bağlamanın dostluğu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Bağlamanın tarihçesi hakkında bilgi vermek ve sizlere biraz tanıtmak istiyoruz. Bağlama atası kopuzun bir değişime uğramış halidir. Bağlamanı adı ise tellerin sap kısmına bağlı olmalarından dolayı bağlama ismini almıştır.

Bağlama güzel ülkemizde en çok tercih edilip kullanılan bir müzik aletidir. Bağlama müzik aleti telli çalığılar sınıfının önemli bir mensubudur. Adı yörelere göre farklılık göstermektedir. Bazı yörelerde bağlama bazı yörelerde meydan sazı bazı yörelerde bozuk ve bazı yörelerde ise tambura diye adlandırılır ve bunlar gibi sayamadığımız birçok adı bulunmaktadır.

Bağlamanın yapısı tekne, göğüs ve sap olarak 3 bölmeden oluşmaktadır. Tekne bölgesinde var olan delik sayesinde ses çıkışı kolaylaşmaktadır. Bağlamanın kısımları farklı farklı ağaçlardan elde edilmektedir. Tekne kısmı hemen hemen bütün bağlamalarda dut ağacından yapılmaktadır. Dut dışında ardıç, kestane, gürgen, ceviz ve diğer yıllanmış büyük ağaçlardan yapılır. Göğüs kısmı ladin saplar ise gürgen, akgürgen ya da ardıç ağacından yapılmaktadır.

Ankara bağlama kursları ile sizler bu mükemmel olan ve aynı zamanda çalmak için fala emek sarf ettiren bu müzik aletini sizlere çok kolay bir şekilde öğretmeye hazırdır. Bağlama konusunda büyük sanatçılardan olan öğretmenlerimiz ile bağlama çalmanın kolaylığını yaşamak istemez misiniz?

Ankara bağlama kursları ile kaliteli, eğlenceli, akılda kalıcı bir eğitime sahip olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza davet ediyoruz.