NEFES İLE YAN FLÜT KURSU

blog yazısı ekle !

NEFES İLE YAN FLÜT KURSU

Yan flüt, batı kaynaklı bir müzik aletlerinden biridir. Nefesli çalgılar arasında yer alan ve çok önemli bir yere sahiptir. Sanat ile uğraşmak isteye herkes yan flütün essiz sesi ile ona âşık olabilir ve onu çalmak için yanıp tutuşabilirsiniz. Nefesiniz ile harikalar oluşturmak istiyorsanız sizlere en uygun müzik aleti yan flüt olacaktır. Bundan hiçbir şekilde şüpheniz olmasın. Peki, yan flütü nasıl çalabilirim ki diye iç geçiriyorsanız sizlere Ankara yan flüt kurslarına davet ediyoruz.
Yan flüt ile olarak tek bir parça ile çıkmıştı karşımıza ama zaman içerisinde değişime ayak uydurarak üç parçaya ayrıldı ve şimdiki görünüme ulaşmış oldu. Daha önceden de dediğimiz gibi yan flütte batı kaynaklıdır. Ama bu durum Türk müziğinde çok önemli bir yere sahip olmuştur.

Her müzik aletinde olduğu gibi yan flütü de çalabilmek için azimle çalışmanız ve büyük bir sabır göstermeniz yeterli olacaktır. Yan flüt Yediden yetmiş yediye her yaştan kişiler tarafından çalınabilir. Kurslarımız ile yan flütü çalmak çok daha kolay olacaktır. Yan flütle sanatınızı icra etmek istiyorsanız sizleri usta öğretmenlerimiz ile tanıştırıp hayalini kurduğunuz her şeyi gerçeğe dönüştürüyoruz. ,

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Özellikle korolarda çok önemli olan yan flüt solo performanslarıyla da sevenleri kendisine aşık ediyor. Sizde bu eşsiz güzellikteki sesi çalmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Ankara yan flüt kurslarına gelmeniz ve kayıt yapmanız yeterli olacaktır. Gerisini sabır ve azim ile çalışarak başarıyı elde edeceksiniz. Bundan adınız gibi emin olabilirsiniz. Yan flüt ile bir harikalar oluşturmak istiyorsanız sizler bu fırsatı sakın kaçırmamalısınız

Türk musikisinde önemli bir yere sahip sanatçılarımızdan sihirli flüt lakaplı Şefika Kutluer, Bülent Evcil ve dünyaca ünlü yan flüt sanatçısı olan James Galwar gibi olmak istiyorsanız ilk adım olarak kurslarımıza gelip kayıt yaptırabilirsiniz. Tek başına büyük bir orkestrayı tek bir nefes ile ortaya çıkarabilen bu sanat eserini sizlerde oluşturabilirsiniz.

Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgileri kurslarımızdan edinebilir hatta ücretsiz tanışma kurslarımız ile bizi daha yakından tanıyabilir ve kararınızı öyle verebilirsiniz.