EVDE YAN FLÜT ÇALMAYI ÖĞRENMENİN 3 YOLU

blog yazısı ekle !

EVDE YAN FLÜT ÇALMAYI ÖĞRENMENİN 3 YOLU

Yan flüt çalmak eğlenceli, güzel ve bir o kadar da çaba, emek ve sabır gerektiren bir iştir. Yan flüt için Ankara ve daha pek çok şehirde kurslar bulunmaktadır. Ancak kurs yerine evde de birtakım şeylere dikkat ederek yan flüt öğrenmeniz mümkün. Şimdi evde yan flüt çalmayı öğrenmenin 3 yolu nedir ona bakalım;

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


  • 1.İlk olarak söylenebilecek şey; yan flütü üflemekten sıkılmamanız gerektiğidir. Yan flüt çalmak çok kolay değildir ancak; sabırlı olmalı ve yorulduğunuzda biraz ara vererek devam etmelisiniz. Aynı zamanda da oldukça fazla pratik yapmalısınız. Fakat; kendinizi bu konuda da fazla zorlamamaya özen göstermelisiniz ki yan flüt öğrenme isteğinizden vazgeçmeyesiniz. Öğrenme işini daha keyifli bir hale getirebilmek için yan flütü bir arkadaşınız iniz bu tarz pratikler sizin zaman içerisinde diyaframınızın gelişmesini de sağlayacaktır. Ardından flütün tüm bölümlerini birleştirdiğinizde, notaları tek tek, gerekirse de günlük olarak imgeleyebilirsiniz, pratik yaparken bir arkadaşınız ile vakit geçirdiğinizi düşünebilir ve böylelikle bu zorunlulukları daha eğlenilebilir hale getirebilirsiniz. Yan flütü ilk çalmaya başladığınız zaman ağızlık kısmı ile başlayarak uzun uzun üflemelisiniz. Ayrıca bir notayı uzun bir şekilde üfleyerek, ses – nefes kontrolü yapmalısınız.
  • 2.İkinci olarak unutmamanız ve kendinize daima hatırlatmanız gereken şey; yan flüt öğrenmenin çok kolay olmadığıdır. Bunun içinde sizler sabır göstermeli ve bu işi severek yapmalısınız. Bu işi olabildiğince kendiniz için eğlenceli bir hale dönüştürmeye çalışın böylelikle öğrenmek için daha hevesli ve heyecanlı olursunuz bu tavır da sizin öğrenme sürecinizi fazlası ile kolaylaştırır, hızlandırır. Ayrıca yan flütü tam manası ile öğrenebilmek için belli pratikleride uygulamanız gerekecektir. Eğer siz yapılması gereken pratikleri belli bir düzen ve sisteme oturtursanız öğrenme süreciniz iki kat daha hızlanır.
  • 3.Herhangi bir kursa gitmeden evde öğrenmeye çalıştığınız için sizi bu konuda destekleyecek ve motive edecek biri olmayacaktır dolayısıyla kendiniz daima motive etmeli, yapabileceğiniz konusunda da kendinize güvenmeli ve de inanmalısınız. Böylelikle özgüven duygunuz desteklenmiş olacak ve sizde daha istekli bir şekilde çalışmaya devam edeceksiniz. Çalışma sürelerinizi başta kısa tutmalı ve zaman geçtikçe belirli aralıklarla arttırmaya da özen göstermelisiniz.