EŞSİZ SES YAN FLÜT

blog yazısı ekle !

EŞSİZ SES YAN FLÜT

Nefesin sesi olan yan flüt sesi ile herkesi etkisi altına almayı başarıyor. Yan flüt ülkemizde çok beğeniliyor ve çok fazla önem gösterilen bir müzik aleti olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden yan flüt kurslarına fazlaca ihtiyaç oluyor. Fakat her yan flüt kursu iyi ve güvenilir diye bir kural yok. O yüzden iyi bir araştırma yapmalı ve ona göre bir yan flüt kursuna kayıt yaptırmalısınız.
Ankara yan flüt kurslarına hiç kimseye güvenemeyeceğiniz kadar güvenebilirsiniz. Çünkü kurumumuz sizlere yan flüt hakkında her şeyi ama her şeyi aktaracak ve sizi bir yan flüt ustası haline getirecektir. Tabii sizlerinde çabanız ve yaptığınız tekrar çalışmaları ile ve yaptığınız pratik ile bir yan flüt ustası olabilirsiniz. Yoksa tek başına kurslardan aldığınız bilgi tek başına yeterli olmaz. Yaptığınız alıştırmalar ile tamamlayabilirsiniz eğitimi. O yüzden tekrar şarttır.

Aslında yan flüt batıda doğan bir müzik aletidir. Onların orkestralarında ya da eserlerinde hatta tek başına yapılan solo performanslarında bile çok beğeni kazanmıştır. Daha sonra yan flüt Türkler tarafından oldukça fazla sevilmiş, benimsenmiş ve orkestralarda ya da solo olarak sahne almaya başlamıştır. Ve bu sayede Türk müziğinde önemli bir yere sahip olmuştur.

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Yan flüt'ün dış görünüşünden biraz bahsedecek olursak. Yan flüt yapıldığı ilk zamanlarda tek parça halinde idi. Fakat 12. Yüzyılda üç parça halini almıştır. İlk önceleri Alman flütü olarak Avrupa'da kullanılmaya başlamıştır. Flüte asıl adını Tehobold Boehm vermiştir. Bu üç parçaya ayrılan yan flütün parça bölümlerinin adı ise ağızlık, gövde ve ayak kısımlarından oluşmaktadır.

Yan flüt tarihinden birazcık bahsedecek olursak eğer yan flüt oldukça eski bir tarihe dayanır. Tarih sayfalarına adını yazdırdığı ilk sıralarda zaman M.Ö 5. Yüzyıldır. Daha sonraları ise değişime uğrayarak günümüze kadar gelmiştir. Nereden ve kimler tarafından üretildiği ise bilinmemektedir.

Ankara yan flüt kursları ile girmek istediğiniz tüm güzel sanatlar fakültesine kolaylıkla girebilir ve yetenek sınavlarına takılmadan kendi yeteneğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Türk sanatçılarımız gibi yan flütü dünya çapında çalan bir sanatçı olabilirsiniz.